Управління інтернет-магазином: топ кращих інструментів

Створити інтернет-магазин — це лише половина справи. Ним потрібно керувати.

Якщо поставитися до цього моменту несерйозно, можна зіткнутися не тільки з низькою ефективністю бізнесу, а й зі зниженням прибутку та повним провалом проєкту. Зараз існує багато інструментів, які допоможуть попередити такі неприємні наслідки. Що це за інструменти та як створити свій інтернет-магазин з усіма необхідними функціями?

Що таке управління інтернет-магазином

Розробка інтернет-магазину позаду. Тепер потрібно виконувати ряд простих дій, які допоможуть планувати, координувати та контролювати усі процеси, що відбуваються з ним. Перелік цілей управління виглядає так:

 • отримання прибутку та збільшення фінансових показників;
 • задоволення потреб клієнтів;
 • оптимізація роботи інтернет-магазину.

Досягнути їх не так складно, як здається на перший раз. Для цього достатньо безперервно аналізувати сферу діяльності та конкурентів, а також досконало вивчати побажання потенційних покупців.

Щоб зробити на 100% працюючий та прибутковий інтернет-магазин, потрібно постійно повторювати такі дії:

 1. Планувати стратегію просування. Взяти, наприклад, Solomono (https://solomono.net/uk/) — компанію, яка може інтернет-магазин створити та займатися його подальшим обслуговуванням. Спеціалісти рекомендують заздалегідь складати довгострокові стратегії просування та обирати найбільш підходящі методи маркетингу.
 2. Контролювати та мотивувати. Це стосується співробітників інтернет-магазину. Потрібно не тільки контролювати їх діяльність, а й використовувати систему заохочень.
 3. Організовувати бізнес-процеси. Тут мова йде про план дій, які потрібні для досягнення поставлених цілей. Він повинен бути максимально конкретним, при можливості з описанням кожного кроку.

Також не варто забувати аналіз та облік поточної ситуації. Потрібно уважно аналізувати усі результати, навіть якщо вони будуть не такими, які б хотілося бачити. Роботу над помилками ніхто не відміняв.

Топ-3 найбільш корисних інструментів управління

В першу чергу — це платформа, на якій можна безкоштовно створити інтернет-магазин. Вона зберігає дані про всіх користувачів, структуру сайту, дизайн, інтерфейс тощо. Важливо, щоб її можна було адаптувати під потреби сервісу. Прикладом такого адаптованого сайту може бути онлайн-аптека Mexicanrxpharm.

На багатьох платформах є готові шаблони, варіанти дизайну та функціональні модулі, які дозволяють розробити магазин та керувати їм без допомоги сторонніх спеціалістів та, наприклад, програмістів. В Україні можна навіть безкоштовно створити чи отримати готовий інтернет-магазин.

Отже, перший інструмент — це адміністрування сайту за допомогою можливостей, які надає платформа. Другий — дослідження та аналітика. Вони відповідають на такі питання:

 • Чи окупаються вкладені гроші?
 • Що потрібно покращити на сайті?
 • Від якої реклами проходить більш клієнтів?

В інтернеті зараз є багато сервісів, які допомагають аналізувати діяльність бізнесу. Вони відстежують кількість відвідувачів, найбільш популярні розділи та товари чи послуги, отримують детальну інформацію про цільову аудиторію, оцінюють ефективність реклами та ін. Такі сервіси бувають платні й безкоштовні. Вибір у цьому разі залежить від потрібної функціональності.

Після того, як вдалося безкоштовно створити інтернет-магазин, потрібно подбати про рекламу. Це третій корисний інструмент для управління та просування. Рекламні кампанії — це допомога у залученні нових клієнтів та підвищенні продажу.

За рекламу відповідають спеціальні інтернет-ресурси. Що вони дають:

 1. Показують рекламу потенційним клієнтам, користуючись при цьому їх інформаційними потребами.
 2. Гарантовано залучують трафік.

Доволі ефективною показала себе реклама у соціальних мережах. У кожної з них є свої особливості рекламних кампаній. Так, інколи є необхідність у використанні додаткових сервісів та програм.

Отже, створення інтернет-сайту безкоштовно — це ще не гарантія його ефективної роботи. Потрібно організувати правильне управління. Воно складається з багатьох засобів, які сприяють просуванню магазина, залучають до нього нових клієнтів та допомагають робити рекламу. Дізнайся як створити інтернет-магазин та керувати ним тут.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також