Коли редакцією "Вгору" збираємося разом на якесь свято й обираємо, що будемо пити та їсти, окремим пунктом у цьому меню - дуже смачна "ухварінська закатка", домашня консервація, зокрема мариновані огірки.
Щоправда, "авторка" смачного соління, журналістка Ірина Ухваріна, каже, що це рецепт не її, а куми Ольги Іванівни.
Ірина тривалий час ходила до кумасі в гості саме для цього, щоби поласувати цих огірків. У решті решт Ольга Іванівна не витримала: поділилася рецептом та навчила докучливу відвідувачку робити їх самостійно.
Теоретично рецепт розраховано приблизно на 10-12 кг огірків. Попри вже багаторічний досвід, розрахувати чітко, скільки саме кг овочів знадобиться, ще не вдалося. Це залежить від того, як щільно ті огірки втоптувати в банку. А також від продавців/продавчинь – вони налаштували ваги на свою користь, чи, навпаки, насипали покупцеві продукції з "походом".
Тому краще купити більше. Це в будь-якому разі убезпечить від повторного походу на ринок. І в результаті отримаєте 18 літрів консервації. А залишки овочів можна або з’їсти свіжими, чи заквасити.
Ще знадобляться такі прянощі:
Для маринаду:
З посуду:
Залежно від місткості банок розраховуйте й кількість прянощів: приблизно по 1-2 зубчику часнику, і по 1-2 листку/шматку інших інгредієнтів на кожну. "Переборщити" не бійтеся, цих прянощів «забагато не буває».
Консервація:
У банки покласти прянощі, зверху «натоптати» огірків, залити їх окропом і прикрити кришками. Дати банкам охолонути, щоби вони стали теплими, і їх можна було тримати в руках не опікаючись. Зазвичай для цього достатньо хвилин 15-20.
Після цього злити з банок воду в каструльку, поставити на вогонь, додати 9 столових ложок із гіркою солі, 10 столових ложок із гіркою цукру. Коли рідина закипить, додати туди ще 1 літр оцту, а коли маринад знову закипить – розлити його по банках і закрутити.
Готові банки перевернути вниз кришкою й дати їм у такому положенні охолонути до кімнатної температури.
"Ухварінські огірки" - готові!
Фото Ірини Ухваріної