Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!

Шнобелівська премія-2017: коти в банках та статеві органи печерних комах

Поширити:
16 вересня 2017 15:22
251

У Гарвардському університеті 14 вересня вручили Шнобелівську премію за незвичайні наукові відкриття.

Лауреатів опублікували на сайті премії.

Ig Nobel Prize це пародія на престижну міжнародну нагороду — Нобелівську премію. Назва премії походить від англійського слова ignoble, тобто "негідний".

Присудження першої премії було започатковане у 1991 році Марком Абрагамсом, редактором і співзасновником Анналів неймовірних досліджень.

Gazeta.ua дослідила, хто цього року отримав їх.

Премія з фізики

Її отримав вчений з Вищої школи Ліона Марк-Антуан Фардін. Він вирішив вивчити, в якому агрегатному стані - рідкому або твердому - знаходяться кішки, які змінюють форму тіла під предмет, в який вони залазять - вази, раковини, горщики. На думку Фардін, кішки все ж ближче до рідини.

Премія з анатомії

Її отримав британець Джеймс Хіткоут. Він з'ясував, що вуха людини починають рости після 30 років. Згідно з його дослідженням, за десять років вуха збільшуються приблизно на 2 міліметри.

Премія миру

Її вручили колективу вчених з США, Канади, Нідерландів і Швейцарії. Вони з'ясували, що гра на інструменті австралійських аборигенів діджеріду лікує храп.

Премія з економіки

Її отримав тандем австралійця та американки Меттью Роклоффа і Ненсі Джир, яківивчили, як контакт з живим крокодилом впливає на людей, захоплених азартними іграми. Як показав експеримент, гравці, яким сподобалося тримати крокодила на руках, робили великі ставки, ніж ті, хто випробував від контакту з твариною стрес.

Премія з біології

Отримала група вчених: Казунори Йошизава, Родріго Феррейра, Йошитака Камімурата Чарльз Ліенхард. Вони відкрили жіночий статевий член та чоловічу піхву в печерних комах.

Премія з медицини

Вона дісталась французьким нейробіологам. Вони довели, що в мозку у деяких людей існує особлива область, яка викликає огиду до запаху і смаку сиру.

Групова премія

Її отримали Маттео МартініІларію БуфаларіМарія Антонітету Стазі та Сальваторе Марія Агліоті. Вони науково довели, що багато близнюків не можуть розпізнати себе наочно.

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів