Колекцію із 5 тис. малюнків душевнохворих людей зібрав німецький психіатр Ханс Прінцхорн. Про це написав книгу "Художня творчість душевнохворих" у 1922 році. Дослідження присвятив зв'язку між психічним захворюванням і творчими здібностями. Воно стало першим серед подібних. Ілюстрації з книги показали в мережі.
Прінцхорн почав своє дослідження у психіатричній клініці Гейдельберга. Він спостерігав за пацієнтами і аналізував їх творчість. Згодом вчений створив колекцію із картин, малюнків і різьблених фігурок із різних психіатричних лікарень Гейдельберга та околиць. Більшість авторів мали діагноз "шизофренія", пише Cameralabs.
Ханс Прінцхорн виділив шість основних імпульсів, що стимулюють виникнення художнього образу: бажання виразити себе, гра, потреба щось прикрасити, прагнення щось упорядкувати, схильність до наслідування і потреба в символах.
Дослідження надало право голосу раніше вигнанцям соціуму - тим, хто знаходився в ув'язненні, кого вважали божевільними, хто страждав від злиднів, не мав освіти.
${gallery:84df40bde0394004d45de1a19871ca04}