Щорічно 13 серпня весь світ відзначає Міжнародний день ліворуких (International Lefthanders Day).
Про це пише сайт znaj.ua.
Вперше цей день відзначили 13 серпня 1992 року за ініціативою британського Клубу лівш (Left-Handers Club), створеного в 1990 році.
Зараз все створено для людей, які все роблять правою рукою: письмове і кухонне приладдя, двері і замки, комп'ютерні миші і багато іншого.
На сьогоднішній день ліворуких школярів вже не примушують писати правою рукою, але деякі батьки, вихователі або навіть вчителі все ж намагаються перевчити «неправильну дитину».
Так, Міжнародний день шульг встановлений з метою привернути увагу суспільства до проблем, з якими стикаються лівші в праворукому світі; привернути увагу дизайнерів, виробників і продавців до необхідності враховувати зручність лівшів при користуванні різними предметами; розвіяти забобони, які оточують лівшів протягом багатьох століть у різних культурах; заохотити наукові дослідження в галузі вивчення феномену ліворукості.
У той же час головною заклопотаністю Клубів лівшів, і зокрема — Великобританії, є те, що в багатьох школах різних країн дітей-лівш як і раніше прагнуть перевчити до письма правою рукою, що викликає серйозні психологічні стреси і знижує успішність учнів по всьому світу.
Зазначається, що згідно зі статистичними даними, від 3 до 10% населення Землі — лівші.
Список відомих людей, які все робили «однією лівою», вражає — Марк Твен, Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Сергій Рахманінов, Пол Маккартні, Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт де Ніро... Серед інших знаменитих ліворуких - Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон Бонапарт і Карл Великий, Уінстон Черчілль і Гораціо Нельсон, три президенти США — Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон та багато інших.
Крім того, в це прекрасне свято учасники британського клубу лівш закликають всіх бажаючих, для повного взаєморозуміння з леворукими, хоча б один день у році робити все тільки лівою рукою. Також у цей день лівші всього світу влаштовують різноманітні заходи, наукові семінари та лекції, соціальні акції та спортивні змагання.