На банкноті зображений портрет Карла Маркса.
Банкноти номіналом нуль євро, випущені до 200-річчя Карла Маркса в його рідному місті Трірі, користуються несподівано високим попитом. Продано вже понад 100 тис. примірників сувенірних євро з портретом німецького філософа, соціолога і економіста, повідомляє Сьогодні з посиланням на dpa.
"Купюри, які можна придбати за три євро, користуються підвищеним попитом. Ніхто не очікував, що вони будуть так популярні", – заявив керуючий Trier Tourismus und Marketing, що займається поширенням сувенірної продукції в Трірі, Ханс-Альберт Беккер.
Банкноти розійшлися вже у понад 40 країн. Особливо охоче їх купують в Азії: тільки в Китай було відправлено близько 25-30 тис. штук. Зокрема, їх замовляють фірми в якості подарунків співробітникам.
Мінімальний обсяг замовлення становить п'ять банкнот. Вартість пересилання замовлення вагою не більше 50 грам становить два євро, відзначає Deutsche Welle. Фіолетові банкноти номіналом нуль євро і розміром трохи більше 20-єврової купюри дуже схожі на справжні гроші, видруковані на захищеному від підробок папері з водяними знаками, голограмами, мідними смугами і індивідуальними серійними номерами із 10 знаків.
До цього в Німеччині вже друкували офіційні сувенірні банкноти в нуль євро - на них був зображений навчальний вітрильник ВМФ Німеччини "Горх Фок II" 1958 року народження, портом приписки якого є місто Кіль. У 1961-1990 роках цей корабель був зображений на купюрі 10 марок німецького Бундесбанку.
Раніше в Австрії також випустили купюру номіналом нуль євро. На лицьовому боці банкноти зображений австрійський композитор і представник віденської класичної музичної школи Йозеф Гайдн (1732-1809). У банкноти є всі необхідні ступені захисту єдиної європейської валюти. Крім того, купюра в нуль євро друкується в ліцензованій друкарні.
"Банкнота не просто виглядає як справжня купюра, це і є справжня купюра", – підкреслили у владі Айзенштадта.
Карл Маркс, який народився в Трірі 5 травня 1818 року, вважається найбільш відомим уродженцем цього міста, і 200-річчя філософа, який став одним із засновників комуністичної ідеології, відзначають тут з великим розмахом.