Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Калорійність води та різних видів напоїв

Vgoru
Автор
Поширити:
11 березня 2021 12:05
2,138

Жінки й чоловіки, що не хочуть набирати зайві кілограми, які псують фігуру, мають приділяти увагу не лише харчуванню, але й слідкувати за питним режимом.

Деякі люди вважають, що варто вживати лише очищену та мінеральну воду, проте у компотах, свіжих соках містяться вітаміни та інші речовини, що корисні для організму. Калорійність напоїв зростає при додаванні цукру, вершків, молока, меду, проте склянка кави дарує бадьорість, не призводить до збільшення ваги несолодкий чорний чи зелений чай.

 Як впливають на калорійність напоїв інгредієнти

З буряків, які очищають від домішок, переробляють на стружку, випаровують сік, отримують рафінований цукор. У солодкому продукті немає ані вітамінів, ані клітковини, проте багато вуглеводів, що легко засвоюються організмом. У 100 г цукру міститься близько 390 ккал, а то і більше, у 5 г – майже 20 https://www.tablycjakalorijnosti.com.ua/stravy/tsukor-bilyy.

У чай або каву багато хто додає 10 чи 15 грамів солодкого компоненту, значно збільшуючи калорійність напою.

Вершки, що заспокоюють нерви, прискорюють розщеплення холестерину, виведення з організму зайвої води, містять безліч корисних речовин, серед яких:

  • лецитин й фосфор;

  • сірка та йод;

  •  натрій й вітаміни.

У чистому вигляді смачний продукт з молока корів вживається нечасто, а додається у каву. Не зважаючи на те, що вершки зміцнюють судини, підвищують імунітет, ласувати напоями з додаванням такого інгредієнту людям, що прагнуть схуднути, не радять, адже у 100 г продукту жирністю 35% 314 ккал.

Згущене молоко є джерелом кальцію, фтору, магнію, покращує смак чорного чаю, кави, поліпшує настрій, проте містить багато цукру. При додаванні лише 2 ч. л. у 200 мл напою його калорійність зростає на 112 ккал. Майже 70% енергетичної цінності продукту дають вуглеводи, які не насичують організм, а лише ненадовго забезпечують відчуття збільшення сили, прискорюють набір ваги.

 Мед, яким підсолоджують чай:

  • сприяє зміцненню імунітету;

  • покращує обмін речовин;

  • стимулює кровообіг;

  • знищує шкідливі мікроорганізми.

В 1 ч. л. смачного та поживного продукту міститься майже 30 калорій, до того ж 80% складають вуглеводи. У людей схильних до повноти, додавання меду в чай, може призвести до ожиріння.

Калорійність та користь води

Разом із їжею в організм надходить до літра рідини, і коли цього замало, вона утримується в клітинах. Щоб не набирати вагу, а навпаки худнути, радять вживати чисту воду, яка не містить ані вуглеводів, ані жирів, запобігає розвитку патологій кишкового тракту, сприяє очищенню організму від токсичних речовин. 

Людина не набирає жодної калорії, випиваючи склянку мінералки, що до того ж поповнює нестачу мікроелементів, виводить каміння з нирок, прискорює метаболічні процеси.

Чиста газована вода краще вгамує спрагу ніж звичайна, поліпшує самопочуття, має нульову калорійність, проте дрібні бульбашки, що утворює вуглець, стимулюють виробіток шлункового соку, сприяють підвищенню кислотності.

Безалкогольні напої – види, зміст та калорійність

Соки, які виготовляють з ягід та фруктів, що містять корисні вуглеводи, вітаміни, ферменти, можуть включати у раціон люди, що прагнуть скинути декілька кілограмів, проте не у великій кількості. Енергетична цінність соку з яблук 46 кал, з шипшини–67, з вишні–50, з чорної смородини – 41. 

Компоти, морси допомагають боротися з простудою, втамовують голод, підсилюють імунітет, але цукор або мед, якими підсолоджують кислуваті напої, при надмірному вживанні призводять до збільшення ваги. Калорійність компотів в залежності від виду фруктів становить від 40 до 100 ккал. Барвники та консерванти, що використовують у промисловому виробництві морсів, негативно впливають на здоров’я. 

Не приносять користі організму солодкі газовані напої, енергетики, в їх складі кількість вуглеводів сягає 16 г на 100 мл. В стандартній скляній пляшці «Кока-коли» міститься 7 ч. л. рафінованого цукру, енергетична цінність склянки рідини складає 400 ккал. При вживанні солодких газованих напоїв:

  • розвиваються хвороби органів травлення;

  • руйнується емаль зубів;

  • збільшується вага тіла.

Замість смачних лимонадів краще пити овочеві соки – томатний, морквяний, що ситні та менш калорійні. Невелику енергетичну цінність мають безалкогольні коктейлі, якщо в них не додають мед, цукор та пряності, а інгредієнти подрібнюють у пюре, що швидко перетравлюється та добре засвоюється.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів