Підтримати нас

Екстрактори олії: що це і навіщо використовуються

Vgoru
17 жовтня 2023 15:00
1,598
Поширити:

Екстракція — технологічний процес, в ході якого з макухи отримують рослинну олію та високопротеїновий шрот. Для цього використовують механічний віджим з попередньою витримкою насіння в жаровнях для олії з подальшою обробкою макухи органічними розчинниками, які розріджують макуха, перетворюючи його на мисцелу (суміш рослинної олії з розчинником). На заводах із цією метою встановлюють екстрактори — апарати, які витягають олію з рослинної сировини та на виході видають високоякісний продукт. В Україні їх виробляє компанія «ТАН». Щоб купити промислове обладнання та дізнатися його попередню ціну, зателефонуйте за номерами у шапці сайту.

Екстрактор рослинної олії — навіщо потрібен

Екстракція — найважливіший етап виробництва олії. Тому проектування маслозаводу зазвичай починають з вибору екстрактора, в якому продукт за допомогою органічних розчинників відокремлюється від макухи олійних культур. Залежно від просторової орієнтації вони бувають вертикальними (шнековими чи роторними) чи горизонтальними (стрічковими чи скребковими). До складу шнекового апарату входить:

  • екстракційна колона з перфорованими робочими шнеками;
  • завантажувальна колона з декантером ;
  • патрубок для відведення місцели;
  • форсунки, за допомогою яких вводиться розчинник;
  • промивальний пристрій;
  • передавальний шнек;
  • патрубок, через який виводиться шрот.

Основна деталь стрічкового апарату — сітчастий транспортер. Він складається з рами, обшитої перфорованими сталевими листами та плетеною сіткою з осередками. До його складу також входить завантажувальний пристрій, численні насоси та механізми для збирання місцели.

Опис обладнання

Компанія «ТАН» приймає замовлення виготовлення як окремих апаратів щоб одержати рослинної олії, і комплексних виробничих ліній. При цьому ми використовуємо сучасні матеріали та орієнтуємось на чинні стандарти. Крім екстракторів, у нас можна купити фузоловушки для очищення олії та інше обладнання для підготовки сировини до подальшої переробки.

Щоб екстрагувати олію, компанія виробляє промислові екстрактори карусельного типу. У комплектацію цих циліндричних апаратів входить внутрішній ротор і бункер завантаження, встановлений у верхній частині корпусу. Ротор складається з осередків, в які з завантажувального бункера завантажується матеріал, що екстрагується. Вони переміщаються по решітчастому днищу з нержавіючої сталі. Днище складається з стрижнів, зазори між якими збільшуються зверху донизу. За рахунок цього вдається запобігти засміченню решітки матеріалом, що екстрагується, і забезпечити безперешкодний виведення місцели і розчинників.

Остання ланка екстрактора — газонепроникний вивантажувальний бункер. Звідси сировина, що пройшла обробку, вирушає конвеєрною стрічкою до тостера. У нижній частині розташовані відсіки, які збирають мисцелу і подають її до насосів. Вони ж ділять суміш на фракції, не даючи їм змішуватись.

Промислові екстрактори працюють на основі приводу, до складу якого входить:

  • двигун із регульованою швидкістю;
  • ланцюг, що обвиває ротор;
  • шестерний редуктор.
  • Залежно від обсягу сировини, яку потрібно екстрагувати, швидкість обертання апарата можна змінювати.
  • Характеристики та експлуатаційні умови обладнання

Для виробництва олії в компанії «ТАН» можна замовити повністю автоматизовані екстрактори з електронною системою керування. До її складу входять PLC контролери, датчики та частотні перетворювачі. Система здатна синхронізувати роботу екстрактора, регулювати швидкість завантажувальних та розвантажувальних шнеків. Завдяки цьому підтримується:

  • рівномірна екстракція;
  • ступінь наповненості осередків (незалежно від обсягу сировини);
  • герметичні умови за рахунок контролю рівня матеріалу.

При виборі апарату для отримання якісної рослинної олії потрібно відштовхуватися від виробничих обсягів та умов експлуатації. Так, наприклад, для великого цеху підійде екстрактор марки Е2, маса якого становить 63,5 т, а висота (з урахуванням завантажувального та розвантажувального бункера) — близько 13 м. Така установка здатна переробляти обробляти до 1000 тонн соняшникового насіння на добу. За невеликих виробничих обсягів можна встановити модель Е1, яка за добу переробляє не більше 250 т сировини. На підприємствах середньої потужності використовують апарат марки Е3, продуктивність якого становить 500 т на добу.

Окрім екстракторів, компанія виготовляє еспандери, за допомогою яких контролюють якість та ефективність екстракції. Вони допомагають гають визначити пористість, проникність і структуру макухи перед подачею в екстрактор мисцели. Щоб дізнатися ціну цієї та іншого промислового обладнання, заповніть онлайн-форму для зворотного дзвінка або зателефонуйте за номерами, прикріпленими в шапці сайту.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ