Підтримати нас

Чим зайняти дітей на канікулах під час війни та окупації

Vgoru
Автор статті
02 червня 2022 15:00
9,458
Поширити:

Канікули в Україні через війну розпочалися раніше. А забезпечувати дітям цікаве дозвілля стало складніше, ніж у довоєнний час. Літні табори та  позашкільні заклади в Херсоні не працюють. Відвозити дітей до родичів у село теж небезпечно, та й не во всіх є рідня за містом.

 

До того ж сільські діти, які допомагають батькам на городах і доглядають свійських тварин, теж потребують якихось розваг і цікавого дозвілля.

Журналісти Вгору підготували з відкритих джерел добірку цікавих занять і хобі, до яких можна залучити дітей різного віку та статі.

Спорт і фізкультура

Спортивні секції та басейни наразі переважно зачинені. Але можна згадати ті розваги, якими ви самі захоплювалися у дитинстві, зокрема, коли не було гаджетів.

Наприклад, покататися разом з дитиною на велосипедах по безпечних доріжках, допомогти їй освоїти ролики або скейт, чи просто поганяти м’яча у дворі або пограти  у бадмінтон чи  настільний теніс.

Якщо поблизу є турнік, можна навчити дитину не тільки підтягуватися, але й робити гімнастичні вправи. Не вмієте, вчиться разом, це  зближує. Або ж зверніться по допомогу до старших дітей з вашого оточення.

Можна робити фізичні вправи й вдома. Хлопчиків, особливо старшого віку, більше приваблюють силові навантаження. Бути в формі, мати красиву статуру й міцні м'язи завжди модно А дівчаткам напевно сподобаються заняття з аеробіки чи фітнесу, або ж вправи з йоги, що розвивають гнучкість.

Додатково простимулювати бажання займатися спортом можна, зокрема, переглянувши відеотренування на різних інтернет-ресурсах. Наприклад тут

Танці

Попри окупацію, деякі танцювальні студії в Херсоні  знову почали працювати. Наприклад, студія бальних танців “Латинський квартал”  та балетна студія “Мрія”. Там  можуть займатися навіть маленькі діти.

Але можна заохотити дитину займатися й вдома. Зокрема, чимало учасників шоу “Танцюють всі” вчилися танцювати самостійно. Уроки та майстер-класи з основ хореографії та різних танцювальних напрямів і стилів теж можна знайти в Інтернеті. Деякі види бальних танців без партнера та тренера освоїти складно чи навіть неможливо, однак є такі стилі, які бодай на початковому рівні можна самому опанувати. Наприклад: контемпорарі, хіп-хоп, східні танці та інші. 

Кулінарія

Після виходу кількох сезонів кулінарного шоу “Майстер шеф” та “Майстер шеф. Діти” чимало хлопчиків і дівчаток зацікавилися кухарською справою. Якщо дитина виявляє таке бажання, залучайте її до приготування їжі. Намагайтеся не тільки готувати разом, а й розраховувати витрати, закуповувати продукти та наводити порядок на кухні. А щоб ваш «кухар» швидко не перегорів через якісь невдачі, підбадьорюйте його, дозволяйте проявляти ініціативу та експериментувати.

Для юних квітникарів-декораторів

Якщо дитина любить природу, милується травами та квітами, заохочуйте її вирощувати кімнатні рослини. Можна не обмежуватися квітами на підвіконні, а облаштувати невеликий городик прямо на балконі. У квіткових горщиках або в харчових контейнерах можна посадити трохи редису, огірків, помідори та усіляку зелень.

Поєднуючи на одному просторі  городні рослини з квітами та декоративними елементами можна створити затишну зону відпочинку - такий собі міні садок. Нехай ваш юний садівник чи садівниця самі подумають, як його задекорувати, пошукають цікаві камінці, мініатюрні фігурки тварин чи ще щось для прикрашання.

Декоративно-ужиткове мистецтво, рукоділля

У декоративно-ужитковому мистецтві безліч різних напрямків. Наприклад плетіння лози, гончарство, різьблення по дереву, вишивка та в’язання, виготовлення прикрас (наприклад з бісеру), фотоальбомів, авторських листівок чи іграшок. Зокрема, крім традиційних ляльок-мотанок, можна навчитися робити в'язані та валяні іграшки, а також ляльки з капронових колготок із синтепоновим наповнювачем.

На жаль, гончарної майстерні у квартирі не облаштуєш, бо для обпалу виробів потрібна піч, здатна витримати нагрів близько 1000 градусів. А от як робити ті чи інші хенд-мейдові речі, можна дізнатися у знайомих і друзів, які займаються рукоділлям, або подивитися майстер-класи чи уроки в Інтернеті.

Щодо шиття, до речі, нині дуже популярним є декорування і перероблення вживаних речей. У цій справі, окрім звичайних навичок, потрібна ще й фантазія.

Буде круто, якщо ваш юний фантазер чи фантазерка навчиться надавати нове життя старим речам, як справжній дизайнер/ка. Наприклад, зможе  зробити вишивку чи аплікацію на футболці, старі джинси перетворити на стильну сумочку чи косметичку, або вигадати своє ноу-хау.

Догляд за домашніми улюбленцями

Якщо ви не маєте хатніх тваринок, саме час подумати про те, щоб подарувати дитині маленького друга. Поговоріть, щоб не купувати, а прихистити тварину з вулиці, або взяти з притулку, і тим самим врятувати чиєсь життя. Догляд за тваринкою допоможе зняти стрес і навчить  дитину відповідальності. Головне, щоб піклування про підопічного не лягало лише на ваші плечі. Тож заводити тваринку варто лише у випадку, якщо дитина готова дбати про неї   - годувати, чистити лоток, або клітку, вигулювати за потребою тощо.

Інтелектуальні захоплення

До цього виду занять можна віднести гру в шахи, шашки, розв’язання шарад та ребусів, навіть вивчення іноземних мов.

Шахи, зокрема, розвивають, логіку, мислення, навчають  зосереджуватися, обдумувати подальші кроки, приймати рішення. Навчати цієї гри дітей можна у молодшому шкільному віці. Надалі це позитивно впливатиме на навчання, адже маленькі шахісти більш посидючі, уважні та зібрані.

Також протягом літа, наприклад, можна підтягнути англійську мову за допомогою англомовних пісень та субтитрованих кінофільмів. Навчання і розвага – два в одному. У такий спосіб покращується сприйняття іноземної мови на слух, розуміння “живої” мови, запам'ятовується чимало нових фраз і висловів, а ще поліпшується власна вимова. Займатися за таким методом можна всією сім’єю або з друзями.

Читання

Якщо ваша дитина не фанат читання, покажіть їй юних книжкових блогерів, та їхні огляди прочитаних книжок на ютубі. Можливо, рекомендації ровесників виявляться більш переконливими. Зверніть увагу дитини, що читання покращує володіння мовою, збільшує словниковий запас і розвиває ораторську майстерність. А вміння гарно висловлювати  думки завжди знадобиться.

Наймолодшому книжковому блогеру Луки Колибі зі Львова, чий ютуб канал називається “Лука в ефірі”, лише 10 років.

Хлопчик цікаво й захоплено розповідає про улюблені видання, аналізує задуми авторів та пропонує порівняти книги з відомими екранізаціями.

А старшокласниця Єва з Трускавця розповідає на своєму каналі YevaLib про літературу для підлітків і дорослих. За два роки блогерства дівчина зняла близько півтори сотні цікавих відеооглядів.

До речі, читає книги вона не тільки українською, а ще й англійською.

Вибір - за дитиною

Фотографія, створення фотоколажів і відеороликів, написання віршів, музика, ліплення, малювання - це також може сподобатися вашому сину чи доньці.

Психологи кажуть, що будь-яка творчість допомагає зняти напруження й подолати стрес. Однак, чим би не хотіла займатися  дитина, для неї важливо відчувати підтримку близьких. За можливістю, показуйте, що вам її захоплення теж не байдуже.

Тому, хто захоплюється музикою, варто запропонувати навчитися грати на якомусь   інструменті. Наприклад, на гітарі. Якщо ж інструмента немає, а придбати його  не можете, спробуйте завантажити спеціальну програму, яка дозволяє створювати музичні композиції на комп’ютері чи ноутбуці. Наприклад: fl-studio  або ableton. Ними користуються й професійні музиканти. Музичні треки створюють з цілої колекції звуків різноманітних інструментів і шумових ефектів, які можуть входити в програмне забезпечення, або їх потрібно буде завантажити окремо. Не переживайте, якщо ця програма для вас незрозуміла. Сучасні діти дуже швидко розбираються що й до чого.

Фотографу-початківцю можна порадити цікаве місце для зйомки, та підкинути ідею для фотосесії. Юному художнику - подарувати новий альбом, фарби чи олівці, розповісти про різні техніки малювання.

З мрійливим віршомовцем - почитати разом вірші, дізнатися що його надихає, і яким він бачить цей світ.

Якщо ж ваш творець ще маленький і ліпить з пластиліну фантастичних звіряток чи супергероїв, можна згадати дитинство й долучитися до творчого процесу.

Головне - не забороняйте дитині займатися тим, чого вона прагне, і не нав’язуйте нічого. Надайте вашому синові чи дочці можливість спробувати різне й обрати для себе хобі самостійно.

 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ