Підтримати нас

У населених пунктах окупованої Херсонщини, розташованих вище Каховської ГЕС, – немає води

02 серпня 2024 11:52
419
Поширити:
Фото: російські ЗМІ

На ситуацію з водозабезпеченням на окупованому лівобережжі Херсонської області суттєво вплинуло руйнування Каховської ГЕС.

Про це міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко розповів “Новинам Приазов'я”.

За його словами, більша частина Херсонщини завжди мала певні проблеми з водою, але зараз ситуація набула особливо загрозливого характеру. В окремих населених пунктах, розташованих вище Каховської ГЕС води взагалі немає.

“У самій же Новій Каховці немає проблем. Так, рівень ґрунтових вод на два метри понизився, але глибина свердловин на міських водозаборах достатня для того, щоб забезпечити жителів міста водою. Єдиний момент, коли там інколи зникає світло, тоді виникають певні проблеми. А у сільських населених пунктах нашої громади, там є проблеми, бо там не було центрального водопостачання, відповідно, свердловини треба заглиблювати. Якість води, особливо у таких пунктах як Райське, Тополівка, Обривка, Масловка, погіршилася”, – зазначив він.

У таких населених пунктах, як Любимівка та Нові Каїри падіння ґрунтових вод відбулося на десятки метрів. Люди намагаються робити свердловини глибшими, але це не гарантує якість води.

Є населені пункти, куди окупаційна влада доставляє технічну воду місцевим жителям, а от питну треба купувати, розповів Коваленко.

“В тих же Каїрах люди чи закупляли, чи їм роздавали 200-літрові пластмасові місткості, куди привозили і розливали технічну воду. Тому що є якесь господарство, свійські тварини й треба підтримувати. Для того, щоб питна вода була, треба було їхати чи в Каховку, чи ще у більш віддалені території. Отже, ця проблема дефіциту води є, там страшне падіння ґрунтових вод, що відбивається на якості води. Багато свердловин тепер не можуть подавати цю воду”, – розповідає посадовець.
  • Військові РФ підірвали Каховську ГЕС 6 червня 2023 року. Через це було затоплено 600 км² території Херсонщини. У населених пунктах, розташованих вище греблі Каховської ГЕС, виникла проблема з питною водою.
  • ООН оцінювало, що Україна зазнала збитків на суму майже $14 мільярдів через руйнування греблі Каховської ГЕС.
  • В ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко повідомив, що у червні він бачив проростки верби, що підіймались над землею на 2-3 сантиметри, максимум на 10. А вже 19 жовтня там побачили дерева більше ніж 2 метри заввишки.
  • Згідно з останніми супутниковими знімками району Великого Лугу, значна частина Каховського водосховища, яка раніше була осушена, вкрита водою. Там вперше майже за 70 років відбувається водопілля.
  • В ефірі “Вгору” докторка біологічних наук Анна Куземко розповіла, що найбільш оптимістичний прогноз щодо території колишнього Каховського водосховища, що далі формуватиметься заплавна рослинність.
  • Раніше в ефірі “Вгору” Іван Мойсієнко розповідав, що верби, які почали рости минулого року на території колишнього Каховського водосховища, добре перезимували. У них вже майже повністю розкрилися листки. І водопілля сприятиме подальшому росту верб і заростанню нових ділянок.
  • Восени у річці Кам’янка, яка розташована на території Каховського водосховища пересохли струмки, проте вода продовжила надходити й навесні її кількість зросла.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів