Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Окупаційна влада стверджує що кількість червонокнижних тварин у заповіднику “Асканія-Нова” збільшилась майже вдвічі

Поширити:
25 серпня 2024 21:52
470
Скриншот з відео російських ЗМІ

Окупаційні ЗМІ випустили сюжет про збільшення поголів’я тварин у захопленому біосферному заповіднику “Асканія-Нова” на окупованій Херсонщині. Вони стверджують, що кількість червонокнижних тварин у заповіднику збільшилась майже вдвічі порівняно з тим, що була до повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Про це Центру журналістських розслідувань розповів законний директор біосферного заповідника “Асканія-Нова” Віктор Шаповал.

За його словами, радіти збільшенню поголів’я тварин удвічі не варто, адже це вплине на специфіку функціонування заповідної території.

“На обмеженій площі не може відбуватись безконтрольне збільшення чисельності тварин. У середньостроковій перспективі це шлях до катастрофи. Адже екосистема заповідника має обмежені ресурси. Добре, що заявлене окупантами збільшення кількості тварин – це типова російська брехня”, – сказав Віктор Шаповал.

Він повідомив, що станом на 1 січня 2022 року загальна чисельність колекції тварин зоологічного парку заповідника “Асканія-Нова» за результатами інвентаризації становила 3 тисячі 597 особин, з яких 1 тисяча 623 копитних і мозоленогих. 

“А що зараз? Чи є в розпорядженні окупаційної адміністрації аналогічні дані? Ні, нема. Чи розуміють російські пропагандисти різницю між зоопарком і біосферним заповідником? Ні, не розуміють. Чи є у них спеціалісти, здатні забезпечити збір точних кількісних даних, зважаючи на складність обліку окремих стад тварин, зокрема антилопи сайги? Питання риторичне. І чи розбиралися наявні у окупантів «спеціалісти» з причинами загибелі понад 150 особин сайги в 2023 році? Про цей випадок довгий час було невідомо, поки після пожежі в серпні 2023 року на згарищі не побачили зітлілі кістяки тварин. Чомусь про це нічого не сказано в пропагандистському сюжеті. Хоча сайга – дійсно рідкісний вид тварин!”, – додав Шаповал.

Він зауважив, що далеко не всі тварини з колекції асканійського зоопарку є червонокнижними. Тому через незнання окупаційна влада на рівні, з нібито збільшенням поголів’я доволі рідкісних тварин, радіє розмноженню більш поширених на Херсонщині нутрій і ручних домашніх кіз. 

“Аби щось коректно порівнювати, треба мати конкретні цифри і розуміти причину кількісних змін поголів’я”, – стверджує Віктор Шаповал.

За його словами, розмноження окремих видів тварин у довоєнний період завжди обмежувалось, адже в заповіднику велась серйозна племінна робота.

Значну кількість тварин встигли релокувати до інших об’єктів природно-заповідного фонду України та осередків розведення. Наприклад, ще в лютому 2022 року, напередодні окупації, групу туркменських куланів встигли перемістити в ландшафтний заказник “Тарутинський степ” в Одеській області.

  • Територію, де розташований заповідник “Асканія-Нова”, армія РФ окупувала в перший день повномасштабного вторгнення в Україну. Наприкінці березня 2023 року окупаційна влада встановила над ним повний контроль.
  • 5 грудня 2023 року російське пропагандистське медіа повідомляло, що до окупованого заповідника в Херсонській області доставили сім тварин із Росії. Водночас законний директор заповідника Віктор Шаповал у коментарі для “Вгору” сказав, що так вони прикривають вивезення тварин. Стрілець написав, що з “Асканія-Нова” окупаційна влада вивезла по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида.
  • У грудні цього ж року Нацполіція повідомила про підозру в колабораціонізмі 48-річному Дмитру Мещерякову, який із березня 2023 року очолює захоплений російськими окупантами біосферний заповідник "Асканія-Нова".
  • У заповіднику є проблеми через відсутність наукового супроводу, адже наукові співробітники відмовилися від співпраці з російськими окупантами, а технічний персонал, який залишився в установі, забезпечує лише елементарні технологічні процеси. В ефірі “Вгору” законний директор розповів, що загинула практично вся колекція Кафрського буйвола через переохолодження.
  • Теплолюбний вид до холодів утримували на відкритому просторі. Це результат бездіяльності окупаційної адміністрації заповідника. Також загинула значна кількість сайгаків.
  • У квітні 2024 року окупаційна влада відкрила для відвідувачів захоплений біосферний заповідник “Асканія-Нова”. У коментарі Медіаплатформі “Вгору” законний директор заповідника Віктор Шаповал зазначив, що це небезпечно, адже “Асканія-Нова” розташована недалеко від зони активних бойових дій.
  • 27 червня 2024 року 7 зебр Чапмана з Асканії-Нова незаконно вивезли до анексованого Криму.
  • Збитки через вивезення російськими окупантами тварин із біосферного заповідника “Асканія-Нова” на лівобережжі Херсонщини становлять понад  60 млн гривень.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів