Підтримати нас

«Укрзалізниця» за 28 мільйонів купила у депутата вагонні кондиціонери вп’ятеро дорожче від звичайних

Автор статті
17 січня 2020 11:30
245
Поширити:

Філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Українська залізниця» 3 січня за результатами тендерів замовила АТ «Завод Екватор» кондиціонери для пасажирських вагонів на загальну суму 28,43 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2020 року виробник поставить 19 комплектів дахової системи кондиціювання повітря з індивідуальним регулюванням температури у кожному купе. Вартість комплекту для одного вагону склала 1,50 млн грн, пишуть Наші гроші.

Комплект включає: даховий кондиціонер; монтажні та електричні схеми моноблоку, підключення та управління; софт у контролері; хладон і мастило; сервісну панель для діагностики несправностей, обладнання для індивідуального регулювання температури повітря в купе; запасні частини, інструменти, приладдя; датчик температури салону.

Йдеться про кондиціонери АВК-25, виготовлені за кресленням КЮЛИ.632381.051ГЧ. Вони мають продуктивність охолодження 30 кВт і обігріву в режимі теплового насосу 20 кВт.

Найдорожчим і найпотужнішим серед тих кондиціонерів, ціни яких є в інтернет-магазинах, є канальний інверторний Mitsubishi Heavy FDU250VS за 323 тис грн. Він має продуктивність охолодження 25 кВт і обігріву 28 кВт, тобто на рівні вагонного охолоджувача. Однак ціна кондиціонера в магазині у п’ять разів менша від ціни для «Укрзалізниці».

У 2018 році «ЦЗВ» замовляв посереднику ПП «СП Кліматехніка» кондиціонери АВК-25 по 1,14 млн грн. Однак тоді вони включали один компресор, а зараз – два компресори.

Товар буде виготовлений не раніше 2020 року. Гарантійний строк зберігання складає рік після виготовлення, а гарантійний строк експлуатації – два роки після введення в дію.

Сума угод на 0,01% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 28,43 млн грн.

Виробник «Завод «Екватор» належить голові наглядової ради Сергію Кантору – депутату Миколаївської міськради від партії «Наш край», а директором заводу є Юрій Неделько.

Єдиним конкурентом було харківське ТОВ «НВО «А.Т.О.Р.» Володимира Морозова із продукцією того ж «Екватору», причому ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

ТОВ «ЕЛПО Україна» марно вимагало від замовника розділити предмет закупівлі. За його словами, виробником кондиціонера є «Екватор», а пульта регулювання температури – «А.Т.О.Р». Фірма заявила, що замовник умисно обмежив вільну прозору конкуренцію.

Крім того, «Tida Technic Ltd» (Великобританія) вимагала від замовника об’єднати 15 однотипних тендерів. Фірма заявила, що «ЦЗВ» роздробив закупівлю, щоб провести звичайні відкриті торги замість відкритих торгів із публікацією англійською мовою і прекваліфікацією. Перед цим АМКУ за скаргою ТОВ «НТП «Трансінвест» наказав відмінити загальний тендер очікуваною вартістю 46,39 млн грн. через допущення до оцінки менше двох тендерних пропозицій, бо «А.Т.О.Р» не пройшов прекваліфікацію.

Решта п’ять тендерів «ЦЗВ» оскаржені в АМКУ відхиленим ТОВ «НТП «Трансінвест».

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ