Підтримати нас

Дружина чиновника СБУ із "Схеми Семочка" вкладала мільйони в нерухомість Чорногорії

Автор статті
26 грудня 2019 11:30
833
Поширити:

Родина начальника першого управління економічної контррозвідки СБУ Миколи Беззубенка має коштовну нерухомість у столиці й за кордоном, а також елітний автопарк, неспівмірні з офіційними доходами.

Про це йдеться у розслідуванні Лесі Іванової для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Микола Беззубенко останні роки був відомий як збирач відкатів від постачальників медичного устаткування для голови економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка. Після перемоги Володимира Зеленського і призначення головою спецслужби Івана Баканова, Беззубенко отримав підвищення всередині контророзвідки.

Беззубенко ніколи офіційно не мав бізнесу – практично все життя пропрацював у СБУ. Дружина останні років 10 ніде не працювала, вочевидь увесь цей час вона у відпустці по догляду за двома дітьми. Доходи від юридичних компаній Юлія Беззубенко, за даними програми, офіційно почала отримувати з кінця 2017 року, тобто у же після того, як родина скупила більшу частину вказаного вище майна.

Разом з тим, судячи з наявної інформації, Беззубенку видали ще і службову квартиру від СБУ. Цього року його дружина почала вказувати у реєстраційних даних фірм квартиру в ЖК «Джек Хаус». Ця квартира має статус службової квартири СБУ. За законом єдина обставина, за якої вже забезпечений житлом СБУ-шник може отримати службову квартиру – це коли його житло настільки далеко від роботи, що він геть не може виконувати свої трудові обов’язки. “Француький квартал”, у котрому мешкає Беззубенко, розташований в самому центрі Києва, за 10 хв їзди від його управління.

Окрім того, дружина Беззубенка є власницею низки юркомпаній, чиї адвокати обслуговують та захищають у судах великих гравців фармацевтичного та медичного ринку, постійних учасників державних тендерів та великих імпортерів. Тобто тих, чиї порушення має за потреби розслідувати її чоловік, адже його управління в економічній контррозвідці СБУ контролює зокрема сфери охорони здоров’я та бюджету.

Окрім того, у реєстрі нерухомості Чорногорії знайшлося дві квартири, власницею котрих у 2015р. стала українка на ім’я Юлія Беззубенко, вочевидь – дружина Беззубенка. Квартири розташовані у курортному містечку Будва на березі Адріатичного моря. Одна з них у районі Госпоштіна. Це найпрестижніша частина міста, поблизу історичного центру і моря. Квартири аналогічної площі тут  зараз продають за 130 тис євро.

Навесні 2018 року Юлія Беззубенко виписала довіреності на представництво своїх інтересів у банках Чорногорії на Аліну Жупій. Тоді ж на чорногорських сайтах з’явилась новина: компанія “Status stroy group” якою керує жінка з таким самим ім’ям, починає будувати житловий комплекс у курортному місті Бечічі, поряд з Будвою. Офіційний власник забудовника – Олександр Юрченко. Попри те, що це досить поширене ім’я, об’єкт просуває агенція нерухомості зі схожою до забудовника назвою  «Статус-М». А співробітниця «Статусу», котра адмініструє його сторінку у Facebook,  має у друзях лише одного Олександра Юрченка з родиною. Це колишній колега Беззубенка по СБУ, його односельчанин і, як повідомляють джерела програми – дядько.

Батьки Беззубенків також мають кілька квартир у центрі Києва.

У новобудові бізнес-класу на Печерську (Кахи Бендукідзе, 2) на маму СБУшника записана 1-кімнатна квартира, вартістю під $80 тис. Її проінвестували в 2015 році одразу після того, як продали 2-кімнатну батька Беззубенка в іншій новобудові (Краківська, 13-Б). Квартири співмірні по ціні, однак незрозуміло – звідки взяли гроші на придбання батькової. Батьки Беззубенка ніколи не мали бізнесу. За даними програми, мати працювала в лікарні, а батько працює на заводі із зарплатнею у 2 тисячі гривень. Говорити з журналістами він відмовився.

На тещу Беззубенка Валентину Саєнко зареєстрована ще одна 1-кімнатна квартира у тій же Печерській новобудові, де й мамина. Окрім того у 2013 році теща стала власницею квартири у ще одній новобудові (Лобановського 150-г) площею у понад 100 кв.м. і вартістю в 4,5 мільйони гривень. Джерела походження коштів – невідомі.

Офіційно теща Беззубенка підприємець. Але її основний вид діяльності – роздрібна торгівля з лотків і на ринках, та, за даними програми, жодних офіційних прибутків за останні років 10 вона не отримувала. При цьому тесть із тещею  живуть не у накуплених квартирах у столиці, а у рідному селі в Київській області. Адже саме з тещиного будинку в Рокитному вранці виїжджають по черзі автівки тещі та тестя.

На тестя у 2017 р. оформили 4-кімнатну квартиру площею 160 кв.м. у ЖК «Французький квартал», де за спостереженнями програми нині й проживає контррозвідник СБУ Микола Беззубенко з родиною. Будинок бізнес-класу, ринкова вартість такої квартири без ремонту – наразі від $250 до $340 тис.

Тесть є співвласником компанії «Інвапол», яка торгує візками й ліками, окрім того, з початку року – ФОП, торгує рибою. Але доходів з жодного із цих бізнесів чи зарплати у нього, як і в тещі, за останні років 10 не було. Поговорити з тестем також не вдалося.

У автопарку Беззубенків є Lexus RX 200T (придбаний новим у 2016р, може коштувати від $50 тис) та Touareg (придбаний новим у 2013р, також від $50 тис). Ці автівки записані на СБУшника і його дружину Юлію Беззубенко. Однак наразі дружина  їздить на новому BMW X7, який цього року оформили на сторонню особу – Катерину Фоміну. На питання про авто вона спочатку запевняла, що не має ніякої машини, потім згадала, що видала довіреність на якусь далеку родичку.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ