Підтримати нас

Деталі кримінальної справи Аліси Вербицької - очільниці управління комунальної власності Херсонської міської ради

Автор статті
17 лютого 2021 06:34
7,541
Поширити:

Поліція досі не довела причетність очільниці управління комунальної власності Херсонської міської ради Аліси Вербицької до фальсифікації документів та спроби за безцінь розпродати 87 приміщень громади. Але знайшли інший "прокол" у її діяльності в інтересах підприємства, пов'язаного з родиною Путілових.

Мова йде про підвал житлового будинку на проспекті Текстильників, 3 (на головному фото), загальною площею 184,3 кв. м та вартістю понад 250 тисяч гривень. 

Спочатку Аліса Вербицька розпорядилася повернути орендареві всі кошти,  сплачені до міської скарбниці за користування підвалом з 2011 року, а це - майже 150 тисяч гривень (149 790 грн). А потім місто ледь не втратило безоплатно саму нерухомість. 

Каламутні схеми навколо підвалу

Ще у 2003 році, під час дерибану Херсонського бавовняного комбінату, “новоспечене” товариство з обмеженою відповідальністю “Південний регіон”* викупило перший поверх будинку на проспекті Текстильників, 3 (ці нежитлові приміщення раніше належали ХБК). І уклало з Регіональним відділення Фонду державного майна України в Херсонській області договір про оренду підвалу будівлі під склад.

У 2007 році підвал передали на баланс Херсонської міської ради. Саме з того часу ТОВ  “Південний регіон” почало сплачувати  за оренду приміщень до міської скарбниці. Тільки спочатку кошти йшли на рахунок колишнього управління житлово-комунального господарства. І лише після реорганізації структури в  2011 році стали надходити на рахунок управління комунальної власності, яким керує Аліса Вербицька. 

ТОВ “Південний регіон” давно хотіло приватизувати ту нерухомість. Хоча офіційно приміщення використовується під склад, та по факту там функціонує ресторан для  постояльців готелю “Днепр”, розташованого на першому поверсі будівлі. 

Товариство ще у 2011 році зверталося до міськради з намірами викупити підвал (на той час вартістю 265 351 грн). Але йому відмовили. Тож “Південний регіон” продовжував орендувати приміщення. 

Аж раптом Аліса Вербицька надала ТОВ “Південний регіон” офіційного листа, що між товариством та  управлінням комунальної власності міськради немає ніяких договірних відносин. І повернула всі сплачені з 2011 року кошти за користування підвалом як “помилково перераховані”.

А підприємство одразу звернулося до Господарського суду з позовом про визнання за ним права власності за так званою набувальною давністю. Бо, начебто, десять років доброчесно користується чужим майном, а власник досі ніяких прав на нього не заявив. 

Тобто місто, з легкої руки Аліси Вербицької,   вже втратило майже 150 тисяч гривень орендної плати, а могло втратити ще й приміщення вартістю понад 250 тис. грн.  

Інтереси міста в суді захищав керівник юридичного відділу міськради Андрій Щербина. Зокрема, він довів, що і договір оренди є, і що підвал не є безхазяйним.

Товариство програло позов і в перший інстанції, і у Верховному Суді. Тобто спірне майно залишилися у власності громади.

Безпідставне звинувачення?

І саме через цей один підвал Алісу Вербицьку наразі звинувачують у криміналі. Їй інкримінують умисне використання службового становища в інтересах ТОВ “Південний регіон”.

Слідчий Олександр Купчак звертався до Херсонського міського суду з клопотаннями відсторонити очільницю управління від посади та застосувати до неї запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Адже злочин важкий і покарання - відповідне, тож підозрювана може втекти від відповідальності. Крім того, істотну шкоду завдано не окремій людині чи юрособі, а суспільству; що використовуючи свою посаду та зв'язки, Аліса Вербицька може впливати на свідків, знищити чи підробити речі й документи, та іншим чином перешкоджати слідству.

Обидва клопотання розглядала суддя Оксана Черниш. 

Аліса Вербицька та її адвокат Тамара Пацалова наполягали - звинувачення безпідставне. Так, захисниця зазначила, що минуло вже два роки, як кошти було повернуто на рахунок ТОВ “Південний регіон” і весь цей час очільниця управління, начебто, “жодним чином не продовжила злочинну діяльність, не вчинила іншого правопорушення, не впливала на свідків”. Аліса Вербицька теж стверджувала, що, цитуємо: “сумлінно виконує свої обов`язки, має тільки подяки за свою роботу, отримує щомісячні премії за досягнення в роботі” - цитати з ухвали суду.

У результаті суддя Оксана Черниш ухвалила лише запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання. 

Прокуратура подала скаргу до Херсонського апеляційного суду. Засідання мало відбутися ще 10 лютого, але його перенесли - матеріали справи  “застрягли” в суді першої інстанції (через недофінансування не вистачає коштів для відправлення кореспонденції, на конверти та марки). 

Наступна спроба оскарження ухвали судді Оксани Черниш призначена на 1 березня. 

А Аліса Вербицька тим часом продовжує розпоряджатися комунальним майном. 

*Довідкове. 

ТОВ “Південний регіон” входить до кола бізнес-інтересів родини Путілових. Товариство  зареєстроване у тому ж 2003 році, коли викупило нежитлові приміщення першого поверху багатоповерхівки на проспекті Текстильників, 3. Власником значиться Четверикова Олена. Але її внесок до статутного капіталу всього лише 37 450 грн. Інший співзасновник товариства - канадська фірма Метсrоfт Рrоduстіоn Іnс., її внесок -  9 079 900 грн.

Та ж сама канадська фірма Метсrоfт Рrоduстіоn Іnс. є співзасновником ТОВ “Механічний завод”, яка наразі належить колишньому депутату Херсонської міської ради, колишньому народному депутатові, колишньому голові Херсонської облдержадміністрації Андрію Путілову. 

Внесок Андрія Путілова до статутного капіталу ТОВ “Механічний завод” -  13 779 781 грн, внесок Метсrоfт Рrоduстіоn Іnс. -  50 182 555, 80 грн.

Фото Олександра Корнякова

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ