Депутати ухвалили проект рішення про приєднання Старої Збур’ївки до Голої Пристані

У вівторок, 23 жовтня,  в селі Стара Збур’ївка та в місті Гола Пристань майже одночасно відбулися сесії місцевих рад. Серед питань, винесених на розгляд депутатів, - схвалення проекту рішення про добровільне приєднання села до територіальної громади міста.

Всі голопристанські депутати одностайно проголосували «за». Старозбур’ївські обранці  теж схвалили проект рішення майже одноголосно. Тільки один депутат, Василь Пиріг, вже «традиційно» проголосував проти.

Дебати навколо приєднання до Голої Пристані знову були бурхливими.

Нагадаємо, підприємець,  депутат сільради Василь Пиріг - один з членів «опозиції», яка агітувала місцеве населення за об’єднання з сусіднім селом, із Новою Збур’ївкою. Ходили по дворах, розповідали «страшилки», що Гола Пристань «все забере собі»,  збирали підписи за об’єднання з сусідами. Слали заяви до обласної ради, облдержадміністрації, до Кабміну про те, що голова Старозбур’ївської сільради та інші депутати дурять людей, займаються маніпуляціями, порушують всі процедури та Закони щодо децентралізації та всупереч думці громади «тягнуть село до міста». 

Тепер Василь Пиріг каже, що йому байдуже з ким об’єднуватися - чи то з Новою Збур’ївкою, чи з Голою Пристанню. Головне для нього в цьому питанні - час. Адже громада вже втратила 15 мільйонів гривень через те, що досі ні з ким ще не об’єдналася. Він кричав, що село буде втрачати гроші далі, адже облдержадміністрація: «чітко вказала, що треба увійти до складу Новозбур’ївської ОТГ». Тому знову не погодить документи про приєднання до Голої Пристані, тому все одно доведеться об’єднатися з сусідами. Знову треба буде проходити всі процедури спочатку і встигнути зробити це до Нового року вже фізично неможливо. А через те село «втратить» наступний рік, нічого з бюджету не отримає.

Голова сільради Віктор Маруняк проводить поіменне голосування.

Ну що ж, подивимося, які нові «аргументи» проти приєднання Старої Збур’ївки до Голої Пристані вигадає Херсонська облдержадміністрація, адже проект рішення передадуть туди на погодження найближчими днями.

P.S. Публікація підготовлена в рамках проекту «Права людини і місцева демократія» за фінансової підтримки Національного Фонду на підтримку демократії (NED). Проект реалізується Благодійною організацією «Фонд милосердя та здоров'я».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Національного Фонду на підтримку демократії.

P.P.S. Безоплатну юридичну консультацію можна отримати в Громадській приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров'я» за адресою: м. Херсон, вул. Б. Мозолевського (колишня Фрунзе), 2, оф. 19. Особистий прийом: вівторок з 10.00 до 15.00. Тел. (0552) 49 60 03, (066) 790 90 21.

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також