Херсонці часто потерпали від підтоплень. Правда, понад 100 років тому їх переважно спричиняли погодні умови та повені на Дніпрі. Один із найстрашніших «потопів» стався в червні 1914 року: «старожили не пам'ятають таких колосальних лих, які завдала у вівторок, вночі, шалена гроза зі зливою» (газета «Родной край», № 667, 1914 рік).
Що ж сталося? Увечері, о 9 годині, почався невеличкий дощ, який через декілька хвилин перетворися на справжню зливу: «Похмуре небо раз у раз пронизували вогняні блискавки. Повітря часто розривалося громовими гуркотами незвичайної сили» (газета «Родной край», № 667, 1914 рік) Бруківка одразу щезла під потоками брудної води, яка швидко поглинула тротуари.
На центральних вулицях вода підступила до дверей магазинів. А на околицях коїлося справжнє жахіття: «Широкі бурхливі потоки води, руйнуючи все, що потрапляло на шляху, з шаленою стрімкістю мчали вулицями, миттєво затоплюючи їх і вриваючись у житлові будинки, підвальні приміщення та погреби, наводячи страшну паніку на захоплених зненацька мешканців. Розлючена ж стихія продовжувала свою руйнівну дію...» (газета «Родной край», № 667, 1914 рік). Херсонцям, які потрапили у водну пастку, нічого не залишалося, як бігти на горішні поверхи або дахи будинків і там рятуватися від загибелі.
Особливо люто буйнувала вода в балках, які спускалися до річки Кошової. Тут вода нещадно затоплювала будиночки та руйнувала все на своєму шляху. Потоки знесли усі дерев’яні мости в нижній частині Забалки. Постраждалі від негоди люди були змушені проводити цілу ніч просто неба.
Тільки вранці відкрилася вся страшна картина після «Великого потопу»:
«У багатьох будинках висота води близько 1,5 аршина1 аршин = 71,12 см. . Меблі, одяг, подушки та інший домашній скарб – все це плаває у воді жалюгідними уламками та оберемками брудного ганчір'я. Усі залишилися в тому, у чому встигли вискочити зі своїх квартир» (газета «Родной край», № 667, 1914 рік).
Після негоди містяни почали відновлювати життя, робітники прибирали дошки, колоди та інше сміття на вулицях, а жителі намагалися допомагати одне одному. Хтось дав притулок, хтось – теплі речі, а хтось – гроші.
Чи можна було тоді запобігти таким наслідкам негоди? Ймовірно, так. Щороку в міській думі розглядалося питання про укріплення та підйом берегів Дніпра та Кошової, але марно. Тому на початку 20 століття підтоплення нижнього міста стало звичним явищем.
І ось історія повторюється, правда, у цьому випадку винуватцями стали російські окупанти. 6 червня 2023 року війська РФ підірвали греблю Каховської ГЕС, яка акумулювала воду в однойменному водосховищі та запобігала повеням. Цілодобово рятувальники, поліціянти, волонтери та просто мешканці Херсона допомагали вивозити людей, які опинилися в пастці через затоплення.