За дивним збігом обставин святкування дня Херсона збіглося з оприлюдненням рейтингу міст України за якістю життя.
Так ось, наш “іменинник” займає останнє, 24 місце.
У дослідженні враховували також оцінку напрямку розвитку міст. За результатами цього опитування, Херсон - на 21 місці, адже майже 70% людей вважають: справи у місті йдуть “не туди”, не у правильному напрямку. А за схваленням дій міського голови ми у рейтингу - на 19 сходинці.
Можливо, тому Ігор Колихаєв спробував довести містянам, що насправді він “крутий мер”. Тож на свято урочисто відкрив нову локацію для відпочинку - внутрішній двір міської ради.
Але хіба це його подарунок? Бо чому тепер міська влада шукає, кому ж “заднім числом” віддати майже 10 мільйонів гривень з бюджету громади начебто на виконання у майбутньому тих робіт, які вже зроблено?
Ми вирішили перевірити інформацію про реконструкцію цього дворику, доступну у відкритих джерелах.
Отже, у своєму пості на Фейсбук мер дякує депутатам, які підтримали його ідею та виділили кошти з міського бюджету.
Депутати підтримали його ще на позачерговій сесії у березні цього року, але тоді мова йшла зовсім про інший кошторис. Колихаєв попросив виділити з бюджету на реконструкцію дворика 200 тисяч гривень.
Тендер з “Розробки проєктно-вишукувальної документації по об'єкту "Реконструкція елементів благоустрою та території, прилеглої до будівлі по просп. Ушакова, 37 в м. Херсоні" оголосили у квітні. Його офіційно виграв один-єдиний учасник аукціону - київське товариство з обмеженою відповідальністю “Таурі Інжиніринг”. Вартість послуги - 160 тис. грн. Тобто, коштів міського бюджету мало вистачити фактично лише на проєктні роботи.
Товариство мало розробити проєкт до 30 червня 2021 року, але потім була додаткова угода, за якою термін виконання продовжено до 30 вересня 2021 року. Причому, не з вини виконавця, а у влади не вистачило коштів розрахуватися (у зв'язку з невиконанням планових надходжень місцевих бюджетів).
З усім тим, у серпні міськрада вже оголосила тендер на виконання проєкту. Вартість замовлення - понад 10 млн грн (10 885 342,80 UAH з ПДВ).
За умовами договору виконавець мав розчистити дворик вручну, зробити газон, посадити нові кущі та дерева, змонтувати світлову інсталяцію індивідуального виконання “Пори року”, влаштувати зрошувальну систему, освітлення, відеонагляд тощо. І виконати роботи - до 31 грудня.
На цей тендер надійшла пропозиція лише від київського товариства “Компанія ВЕГА КМ”, яке погоджувалося виконати всі роботи за 9 829 646,55 грн. Проте аукціон так і не відбувся, бо, за його умовами, має бути щонайменше два учасники. Нового тендеру на проведення цих робіт не оголошували.
Тобто, за законними процедурами, офіційно, міська влада ще не знає, що має бути на території дворика мерії, хто має виконувати роботи, і скільки на це витратять коштів з бюджету громади.
І що ж тоді “урочисто відкрив” Ігор Колихаєв?!
Про офіційний початок неофіційних робіт на “прилеглої території до будівлі по просп. Ушакова, 37” він сам написав ще у червні цього року. Крім того, різні урочисті заходи мерія почала проводити на території дворика задовго до його офіційного відкриття.
Також на неофіційній сторінці мера вказано - левова доля коштів на цей ремонт - не з бюджету.
Хто саме оплатив реконструкцію дворика і скільки вона коштувала - Ігор Колихаєв та його оточення не озвучують. Немає такої інформації й на сайті міськради.
У дотичних до подій колах циркулює твердження, що на облаштування цього нового місця відпочинку херсонців мер зібрав від місцевих підприємців 2,3 млн грн благодійних пожертв. Достеменно невідомо, так це чи ні? Та якщо врахувати, що роботи проводилися невідомо за яким проєктом, невідомо ким, невідомо скільки реально коштували, - можна припустити будь-який варіант.
Та, навіть, якщо мер зробив містянам такий подарунок своїм власним коштом і власними руками, то навіщо було оголошувати офіційний тендер на 10 млн грн з міського бюджету - на виконання вже виконаних робіт?!
Це не єдина дивна ситуація з тендерами мерії за останній час. Ще один приклад - масштабна реконструкція Потьомкінського скверу.
Вона розпочалась ще у липні цього року. Проте тендер провели лише 16 серпня 2021. Офіційно у конкурсі перемогло товариство з обмеженою відповідальністю “Д.І.С. БУД”, яке належить херсонцю Павлу Козирєву (він же керівник), мешканцю Антонівки (передмістя Херсона) Ігорю Сідьку та жителю села Дудчани Нововоронцовського району Олександру Романюку.
Вартість угоди - понад 14, 5 млн грн (14 579 994 грн).
Але не факт, що саме це товариство виконує роботи. Адже з іншим тендером, з реконструкції спортивного майданчика на території парку «Херсонська фортеця», у мерії вже трапився “казус”.
Під час урочистого відкриття спортивного майданчика надали слово головному забудовнику, який, цитуємо: “впроваджував ініціативу херсонського мера” - Сергію Крецу, співвласнику та директору ТОВ "ПОДІЛЮКС-ПІВДЕНЬ".
Однак в офіційному тендері на виконання цих робіт виграло зовсім інше підприємство! Детальніше про це - у матеріалі “Чи “прозоре” Prozorro у Херсоні?”.
І наостанок, - про інші ідеї Ігоря Колихаєва. Дякуючи у своєму вищезазначеному пості депутатам міської ради, мер гучно наголошує: “Такими темпами ми скоро здійснимо все задумане!”
Так от, про задумане - на позачерговій сесії у березні цього року, за пропозицією Колихаєва, депутати ще підтримали:
реконструкцію парку Слави;
ремонтно-реставраційні роботи у Шевченківському парку;
нове будівництво ландшафтного парку в Таврійському мікрорайоні;
реконструкцію парку ім. Маргелова;
реконструкцію парку “Шуменський”;
реконструкцію Дендрологічного парку Херсонського аграрно-економічного університету тощо.
Хочеться сподіватися, що ці плани будуть втілені у життя прозоро й без дивних маніпуляцій із тендерами.
Фото Олександра Корнякова