Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Соцдопомога та відсутність власних автівок: що задекларували депутати від Херсонщини у Верховній Раді

Поширити:
13 травня 2024 17:00
1,863
Вікторія Вагнєр, Павло Павліш, Володимир Іванов, Сергій Козир. Депутати від Херсонщини

В Україні відновили вимоги закону щодо обов'язкового декларування. З 1 квітня громадськість отримала змогу довідатися про статки чиновників, депутатів, прокурорів і суддів. “Вгору” зазирнула в декларації чотирьох чинних народних депутатів у Верховній Раді, обраних від Херсонської області: Вікторії Вагнєр, Володимира Іванова, Сергія Козира та Павла Павліша. Виявилося, у трьох з них немає власних автівок та власного житла в Києві, де вони працюють.

Раніше депутатів від Херсонщини у Верховній Раді було п’ятеро. Але Олексія Ковальова, який почав співпрацювати з російськими окупантами після повномасштабного вторгнення, у 2022 році вбили у Голій Пристані. Його знайшли з вогнепальним пораненням, поруч лежала рушниця, зареєстрована на самого Ковальова. 

Вікторія Вагнєр – 893 тисячі грн доходів

Фото зі сторінки Вікторії Вагнєр у фейсбуці

Вікторія Вагнєр – народна депутатка від “Слуги народу” та членкиня комітету з питань здоров'я нації, меддопомоги та медстрахування. За сумісництвом вона працює молодшою науковою спеціалісткою в Інституті педіатрії, акушерства і гінекології ім. академіка Лук'янової.

Вікторія Вагнєр закінчила Херсонське медичне училище за фахом фельдшера-акушера, Харківський університет ім. Каразіна за спеціальністю «Лікувальна справа» та інтернатуру на базі Міської клінічної лікарні ім. Лучанського. Також Вагнєр була головною лікаркою в Обласній лікарні відновного лікування Херсонської обласної ради, членкинею виконкому Херсонської міськради.

Її чоловік Владислав Ковальов загинув під час боїв під Іловайськом у 2014 році. 

За 2023 рік Вікторія Вагнєр задекларувала три квартири в Херсоні та земельну ділянку, дві квартири в Києві (одна, імовірно, належить матері). У 2021 році Вагнєр придбала авто марки “Hyindai Tucson” того ж року випуску.

За 2023 рік депутатка задекларувала 893 тисяч 376 грн доходів. Сюди входить пенсія, соціальна допомога від Херсонської міськради, зарплата за основним місцем роботи та за сумісництвом, а також частина доходів від операції з обміну об'єктів рухомого майна.

Свої кошти Вікторія Вагнєр тримає в українських банках та виплачує два кредити й позику. Один із кредитів у неї з'явився в 2021 році – тоді ж, коли й машина. . 

Павло Павліш – 791 тисяча грн

Фото зі сторінки Павла Павліша у фейсбуці

Павло Павліш – адвокат, директор юридичної фірми “Правочин”, засновник ТОВ “Євро трейд інжиніринг”, співзасновник ГО “Скадовськ наш дім”. Неодноразово брав участь у виборах до Херсонської міської ради (у 2006, 2010 та 2015), але обраний не був. Засновник ГО «Зе!Команда» у Херсонській області, очолював штаб команди під час президентської кампанії.

До цього також був помічником на громадських засадах тодішнього голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва. Працював, зокрема, юрисконсультом ТДВ «Херсонський електромеханічний завод».

У жовтні 2022 року Павліш став заступником голови Комітету з питань правової політики. Наприкінці 2022 року проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України. Через спротив громадськості станом 2024 рік президент не підписав законопроєкт, а отже, він лишається нечинним.

Також Павліш претендував на посаду судді Конституційного суду України. Однак  в його декларації НАЗК віднайшло 7,7 мільйона гривень розбіжностей, які Павліш не зміг пояснити. Аналітикиня Центру протидії корупції Антоніна Волкотруб розповідала, що Павліш пояснював усі свої доходи та заощадження частково через доходи батька та його успішний аграрний бізнес.

У своїй декларації за 2023 рік Павло Павліш зазначив, що володіє квартирою в Херсоні з 2002 року та офісом з 2021 року. У спільній частковій власності має будинок та у користуванні земельну ділянку в рідному селі Вільне на Херсонщині. 

У праві користування з 2002 року він задекларував житловий будинок та земельну ділянку в селі Ходосівка на Київщині. Так само і з двома автівками. З 2022 року в його праві користування “Audi Q7” 2019 року випуску, та з 2020 року “Infiniti QX50” 2019 року випуску у користуванні дружини.

За 2023 рік Павліш Павло задекларував 772 тисяч 118 грн зарплати та страхові виплати, що надійшли дружині,18 тисяч 920 грн.

Депутат тримає готівкою 700 тисяч грн, 210 тисяч доларів та 95 тисяч євро. У “ПриватБанку” в нього зберігається 7 тисяч 65 грн, 320 доларів та 172 євро.

Сергій Козир – 768 тисяч 912 грн

Фото зі сторінки Сергія Козира у фейсбуці

Сергій Козир сім місяців був головою Херсонської обласної державної адміністрації (ХОДА) у 2021 році, а до цього в.о. голови ХОДА. З 5 вересня 2019 по 1 березня 2021 року був заступником голови ХОДА з питань регіонального розвитку, інфраструктури та екології. 

Сергій Козир вивчав «Розробку родовищ корисних копалин» та заочно «Правознавство» у донецьких університетах. Його робота була довго пов’язана з шахтами на Донеччині та на Дніпропетровщині, поки у 2019 році він не став радником патронатної служби ХОДА.

Згідно з декларацією за 2023 рік, у власності депутата майже нічого немає. У Павлограді на Дніпропетровщині з 2014 року він має квартиру та з 2015 року у користуванні гараж. Усе інше майно переважно належить його дружині: квартира і гараж у Донецьку, паркомісце й дві квартири в Києві (у власності з 2021 та 2019 року), квартира в Соледарі. До того ж його дружині належать корпоративні права ТОВ "Термопласт Трейд".

Ще одна квартира, земельна ділянка та будинок у Донецьку, які він задекларував з правом користування, належать його родичкам.  
Також Сергій Козир не має автівки. У його користуванні  з 2023 року “Volkswagen Passat” 2012 року випуску. Авто належить ТОВ "Гринтайм". 

У 2023 році у Сергія Козира було 768 тисяч 912 грн доходів: зарплата 652 тисячі 305 грн та аліменти дружині 116 тисяч 607 грн.  Він зберігає готівкою 39 тисяч 700 доларів та 547 грн у “ПриватБанку”.

Володимир Іванов – 663 тисяч 558 грн

Фото з вікіпедії

Володимир Іванов член Комітету з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. На момент обрання в депутати був директором із виробництва ТОВ “Агропроект-Юг”. До 2019 року був керівником ТОВ “Борнмут”, до 2017 року – ТОВ “Київновбуд”.

Він закінчив Херсонський державний аграрний університет за спеціальністю “інженер-будівельник”. У 2022 році він, як і Павло Павліш, проголосував за містобудівну реформу (#5655), яка впроваджувалася в інтересах забудовників і нівелювала вплив громадян на відбудову України.

Володимир Іванов за 2023 рік задекларував найменше майна. Наприклад, як фактичне місце проживанні з дружиною і дочкою він вказав квартиру в Києві площею всього 26,6 кв.м. Також він вказав квартиру в Борисполі як об’єкт незавершеного будівництва у власності дружини. 

З 2021 року в Іванова з'явилося право безоплатного користування автомобілем “Toyota Prado” 2008 року випуску. Авто, як і задекларована квартира в Києві, належить не йому, а його родичу, імовірно, батьку.  Згідно з декларацією, Іванову належить тільки мотоцикл, який з’явився в нього ще у 2014 році. 

З доходів Володимир Іванов задекларував за 2023 рік 663 тисячі 480 грн зарплати та проценти 41 грн і 37 грн від двох банків. Проценти належать теж не йому, а дружині. 

Згідно з декларацією, депутат не має жодних заощаджень.

Однак, за даними “Електронного кабінету водія”, Володимиру Іванову з 2014 року належить авто марки “Hyosung GT 650” 2013 року випуску.

  • Херсонська облрада повідомила, скільки її депутатів підозрюються в колабораціонізмі. Станом на березень 2024 року правоохоронні органи України оголосили про підозру в колабораціонізмі та державній зраді шістьом депутатам Херсонської обласної ради.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів