Кабмін запускає схему з роялті для приватного монополіста, якому аграрії щорічно будуть платити під $100 мільйонів

Кабінет Міністрів планує укласти з ТОВ «Менора-Агро» договір про співробітництво, за яким фірма передасть програмне забезпечення та обладнання для обліку збору врожаю.

В якості винагороди «Менора-Агро» буде отримувати щорічно $1 з кожної зібраної тони, повідомляють Наші гроші.

Проект договору опублікувало видання «AgroPolit». 16 квітня його було направлено галузевим асоціаціям для ознайомлення та висловлення зауважень.

З проекту договору про співробітництво випливає, що Кабмін вже цього року планує запустити пілотний проект «Контроль у сфері сільського господарства» і провести його на землях ТОВ «Овочева технологічна компанія» в Житомирській області. Заплановано протестувати програмне забезпечення та обладнання для сільськогосподарської техніки, яке повинно показати  достовірні дані посіяних та оброблених площ землі, дотримання правил сівозміни.  Це, за задумом ініціаторів, буде сприяти виведенню с/г земель з тіні. Обладнання повинно також показати кількість зібраного  кожним комбайном та вид культури.

Питанням обладнання буде займатися Держпродспоживслужба, для застосування обладнання пропонують прийняти окремий профільний закон. В цьому ж законі передбачити, що «Компанія-розробник є ексклюзивним партнером і здійснює сервісне обслуговування програмного забезпечення без проведення конкурсу з визначення приватного партнера».

Саме ПО залишається у власності «Менора-Агро», за ліцензійним договором права користування передадуть Кабміну. Розробник монопольно без проведення конкурсу виконує сервісне обслуговування увесь той час, поки діє його патент на ПО. Винагорода ж розробника з передачу прав та сервісне обслуговування – долар з тони зібраного врожаю.

З оприлюднених «AgroPolit» документів відомо, що ще 18 лютого за участі тодішнього міністра Кабміну Дмитра Дубілєта, заступника міністра МЕРТ Тараса Висоцького та представника податкової, де «Менора-Агро» представила свій проект. Було домовлено про наступну зустріч 16 березня, але новий міністр економіки та сільського господарства був призначений тільки 17 березня, ним став Ігор Петрашко. Тепер очолюване ним міністерство розіслало на погодження асоціацій проект угоди з «Менора-Агро».

Більше оперативних новин про Херсон та області у нашому телеграм каналі. Підписуйтесь!

Читайте також