Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

За несплату аліментів можуть арештувати картки боржника

Vgoru
Автор
Поширити:
27 квітня 2023 15:00
1,526

Батьки зобов'язані утримувати дитину, поки їй не виповниться 18 років (якщо дитина досягла повноліття і продовжує навчатися, батьки зобов'язані утримувати сина чи доньку до 23-х років).

Аліменти можуть сплачуватися добровільно або стягуватися примусово.

Платник може відраховувати аліменти на дитину за власною ініціативою. Таку норму передбачає стаття 187 Сімейного кодексу України – мати або батько добровільно виконують свої обов’язки й утримують дитину.

Батьки можуть укласти договір про сплату аліментів. Це передбачає стаття 189 Сімейного кодексу. У договорі визначають розмір та строки виплати. Укладають його в письмовій формі, завіряють нотаріально. Основна перевага цього способу – можливість примусового виконання договору. Якщо батьки не забезпечують дитину або не платять аліменти за договором, суд ухвалить рішення про примусове стягнення.

Якщо мати чи батько не платять аліменти за рішенням суду, виконавча служба нараховує заборгованість. Аліменти можуть стягнути з соціальної допомоги, якщо боржник стоїть на обліку в центрі зайнятості як безробітний.

Якщо борг з аліментів перевищує суму платежів за 6 місяців, державний виконавець складає протокол про адміністративне правопорушення й надсилає до суду. Тоді боржнику можуть присудити суспільно корисні роботи від 120 до 360 годин: не більше 8 годин на день, а для неповнолітніх – не більше 2 годин. Зароблені кошти використають для погашення боргу зі сплати аліментів.

За несплату аліментів передбачено такі тимчасові обмеження боржника:

  • внесення до Єдиного реєстру боржників;
  • обмеження у праві виїзду за межі України;
  • арешт карткових рахунків;
  • позбавлення права керування автомобілем;
  • суспільно корисні роботи. 

За злісне ухилення від сплати аліментів, які встановив суд, та злісне ухилення батьків від утримання дітей настає кримінальна відповідальність. Вона передбачена статтею 164 Кримінального кодексу. Боржник може отримати як покарання: громадські роботи на 80–120 годин, арешт до трьох місяців або обмеження волі до двох років.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області у Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів