Наразі єдиним способом в Україні встановити факт народження дитини або смерті родича з тимчасово окупованих територій є звернення до суду. Для багатьох людей ця процедура досить складна й потребує юридичного супроводу.
Який пакет документів потрібно надати у суді та куди звертатися за безоплатною юридичною допомогою - розповів юрист та адвокат Громадської приймальні БО "Фонд милосердя та здоров'я" Олександр Данилов під час онлайн консультації.
Для отримання свідоцтва про народження дитини, котра народилася на тимчасово окупованій території України, для розгляду в суді вам необхідно надати наступний пакет документів:
паспорт громадянина України або документ, що підтверджує особу;
свідоцтво про шлюб;
свідоцтво про народження (документ з окупованих територій не визнається, але опосередковано повідомляє відомості про народження: дату, стать дитини тощо);
Лікарське свідоцтво (бажано оригінал);
Якщо реєстрація шлюбу відбулася на окупованій території, то свідоцтво про нього не визнається. Проте його варто надати суду й пояснити, що завадило укласти шлюб на підконтрольній Україні території. В такому разі батькові дитини потрібно подати заяву до органів реєстрації цивільного стану, що це дійсно його дитина.
Юристи Громадської приймальні на безоплатній основі допоможуть зібрати необхідні документи й звернутися до суду. Юридична допомога надається як внутрішньо переміщеним особам, так і особам з окупованих територій, які такого статусу не мають.
Якщо так сталося, що на окупованій території померла близька для вас людина і ви хочете цей факт встановити на підконтрольній Україні території, то для розгляду у суді вам потрібно буде надати наступний пакет документів:
паспорт громадянина України;
ідентифікаційний код;
свідоцтво про смерть особи, видане на непідконтрольній території України;
договір на проведення поховання;
заключення про причину смерті;
фото з місця захоронення.
Далі потрібно підготувати звернення до суду. Юристи Громадської приймальні УГСПЛ в Херсоні при БО "Фонд милосердя та здоров’я" на безоплатній основі допоможуть зібрати необхідні документи й звернутися до суду. Результат - рішення суду, зазвичай, у той же день. Інколи доводиться чекати рішення через день.
Наступний крок - звернення до відділу РАГСу для реєстрації факту смерті й подання туди рішення суду.
Також юристи УГСПЛ допоможуть підготувати:
звернення, (заява, скарга тощо);
запит до органів державної влади чи інших структур,
позовну заяву до суду, клопотання;
в окремих випадках можливе представництво інтересів у судах.
Адреса: Херсон, вул. Бориса Мозолевського (Фрунзе) буд. 2, офіс 19 (1 поверх)
Попередній запис за телефонами: (0552) 49-60-03, +38(066) 7909021
Email: [email protected]
Гаряча лінія у Херсоні: +38 (066) 883 11 49,
засоби зв'язку з адвокатом: +3(066) 94 56 560
Графік прийому:
понеділок – з 9.00 до 17.00
вівторок – з 9.00 до 17.00
Перерва з 12.00 до 13.00
PS. Публікація підготовлена в рамках програми USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.