Підтримати нас

Як самому заробити велику пенсію

Vgoru
Автор статті
30 березня 2023 15:00
1,773
Поширити:

Наприкінці минулого року в Україні ухвалили закон, який спрощує механізм добровільної участі громадян у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні: без паперової тяганини, без відвідування державних установ.

Хто може брати участь?

Участь можуть брати й застраховані, й не застраховані громадяни старші 16 років. Також передбачена можливість сплачувати страхові внески на користь третіх осіб.

Умовами добровільної участі є:

  • наявність інформації про людину серед застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;

  • особі не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Як скористатися?

Необхідно укласти Договір із Пенсійним фондом України, сплатити внески – за себе, або для іншої особи.

Договір укладають в електронній формі через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України – людина приєднується до Типового договору про добровільну сплату страхових внесків. Для цього потрібно авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпису або системи GOV.ID.

Хто визначає розмір внесків та термін їх сплати?

Людина сама визначає, скільки часу бажає сплачувати внески після укладання Договору, періодичність сплати та їх розмір.

Як звітувати про сплачені кошти?

Сплачені внески обліковуються автоматично після надходження на рахунок Фонду. Інформація про сплату внесків не потребує подачі жодних звітів.

Повідомлення про сплату надійде в особистий кабінет застрахованої особи, на користь якої сплачено внески, на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Які переваги?

Сплачені внески – це набутий страховий стаж або збільшена заробітна плата для майбутньої пенсії.

Як це працюватиме?

Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надійшли на рахунок Пенсійного фонду. Цей місяць зараховують до страхового стажу, за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено зарплату для обчислення пенсії.

Якщо по Договору за певний місяць сплачено, наприклад, 2 тисячі гривень, то для застрахованої особи місячний заробіток, який буде враховано при обчисленні пенсії, збільшиться більш як на 9 тисяч.

Фактично кожні 100 гривень добровільно сплаченого внеску збільшують місячну зарплату, яка буде врахована для призначення пенсії, майже на 455 гривень.

Якщо страхові внески та єдиний внесок, який за робітника платить роботодавець, сумарно перевищить максимальну величину зарплати за місяць, з якої сплачуються страхові внески (максимальна база, з якої сплачують ЄСВ становить 100 500 гривень), частину зарахують на наступний місяць.

Читайте також: Як переселенцю зробити переадресацію своїх соціальних виплат

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна за телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  або чат-бот на сайті.

Внутрішньо переміщені особи з Херсонської області в місті Вінниці можуть звернутися за безоплатною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ