Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Як підтвердити право власності на майно при втраті документів

Vgoru
Автор
Поширити:
26 травня 2023 15:00
1,421

Перший крок захисту нерухомості — перевірити, чи дані про право власності внесені до електронних реєстрів.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно почав діяти з 2013 року. Якщо людина стала власником майна раніше, і цієї інформації немає в реєстрі, треба звернутися до державного реєстратора місцевої ради чи нотаріуса – вони внесуть дані в єдину державну інформаційну систему.

Якщо документи втрачені, але залишилися копії державного акту на право власності чи постійного користування земельною ділянкою або свідоцтва про право власності на нерухоме майно, усі дані можна відновити.

У цьому допоможе державний реєстратор чи нотаріус.

Разом із заявою треба подати:

  • копії втраченого, пошкодженого чи зіпсованого державного акта, за наявності – свідоцтва про право власності на нерухоме майно;
  • технічний паспорт, якщо звернення стосується прав на будинок, квартиру.

Державний реєстратор обов’язково перевіряє дані в реєстрах: у Державному земельному кадастрі, якщо це земельна ділянка; у Реєстрі прав власності на нерухоме майно або на паперових носіях – у реєстрових книгах, реєстраційних справах, які вело Бюро технічної інвентаризації. Якщо інформація про право власності підтверджується, її вносять у Державний реєстр. Там також зазначають, що документ про право власності був втрачений чи пошкоджений.

Адміністративний збір за державну реєстрацію не платять.

Якщо державний акт чи свідоцтво, видані до 2013 року, людина втратила після того, як записи внесли в Державний реєстр прав, тоді нічого додатково робити не потрібно. Усі речові права підтверджуються інформацією з реєстру.

Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» можна онлайн:

За телефонами: +38 (066) 790 90 21 (Телеграм, Viber, Signal, WhatsApp) щодня з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00.

Електронна адреса: [email protected]  або чат-бот на сайті.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів