Жителі окупованої Херсонщини звертаються до юристів громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” з найрізноманітнішими питаннями. Серед них – прохання роз’яснити, як отримати від Пенсійного фонду України виплату допомоги на поховання.
Тож правозахисники БО ФМЗ підготували алгоритм дій та проєкт заяви до ПФУ.
Проєкт заяви*
Моя бабуся, Колоскова Світлана Іванівна, 09 січня 1943 року народження, померла 28 травня 2022 року. Про що 29 травня 2022 року Виконавчим комітетом Асканія-Нова селищної ради Каховського району Херсонської області складено відповідний акт № 55 (свідоцтво про смерть серія Х-ХХ 333222).
Організацією поховання займалась виключно я, Зозулина Тетяна Вікторівна. Що, зокрема, підтверджується довідкою селищної ради № 207 від 30 травня 2022 року.
Відповідно до ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у разі смерті пенсіонера особам, які здійснили його поховання, виплачується допомога на поховання пенсіонера в розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 53 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», -
прошу:
виплатити мені, Зозулиній Тетяні Вікторівні, РНОКПП 3333333447, допомогу на поховання у зв’язку зі смертю Колоскової Світлани Іванівни за наступними банківськими реквізитами: UA 700000000000000000000000007.
Додатки:
Дана заява подається в електронній формі у зв’язку з моїм перебуванням на тимчасово окупованій території Каховського району Херсонської області та відсутністю фізичної можливості прибути особисто до будь-якого функціонуючого управління ПФУ.
«____» червня 2022 року _________________
* Увага: усі персональні дані заявниці, померлої та місце реєстрації у проєкті документа вигадано й наведено як приклад.
Подальший покроковий алгоритм дій
Крок 1.
Підготуйте документ від свого ім’я, роздрукуйте, підпишіть та зробіть скан-копії заяви разом із додатками.
Крок 2.
Зайдіть на Портал ПФУ за адресою: https://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/Default
Крок 3.
Зареєструйтеся на Порталі ПФУ за допомогою за КЕП (кваліфікованим електронним підписом).
Крок 4.
У розділі «Питання, пропозиції скарги» заповнить шаблон звернення, використовуючи дані з підготовленої заяви.
Додайте до звернення скан-копії заяви про виплату допомоги на поховання та додатків.
Крок 5.
Підпишіть звернення за допомогою КЕП та направте до ПФУ.
Якщо КЕП немає
Щоб отримати кваліфікований електронний підпис, зверніться до будь-якого акредитованого центру сертифікації ключів, надавши заповнену реєстраційну форму, ваші паспортні дані та номер платника податків. Вартість послуги - близько 200 гривень, але може відрізнятися в різних центрах сертифікації ключів.
Повний перелік таких центрів – за посиланням: https://czo.gov.ua/ca-registry
Користувачі ПриватБанку можуть отримати електронний підпис безкоштовно в особистому онлайн кабінеті «Приват24» або у відділенні банку.
Довідково. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.
Електронна адреса: [email protected]
ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.