Підтримати нас

Як оголосити вакансію і не дискримінувати кандидатів

Автор статті
21 лютого 2018 14:30
581
Поширити:

Українське законодавство забороняє дискримінацію в оголошеннях про вакансії, а саме вказувати вимоги, які віддають перевагу тому чи іншому кандидату через його/її стать, вік, інвалідність, місце проживання та расу, зокрема.

Проект ЄС Twinning Ombudsman розробив рекомендації для роботодавців і кадрових агентів щодо того, як уникнути дискримінації в оголошеннях. А також дає поради шукачам роботи про те, як захистити порушені права, пише Центр інформації про права людини посилаючись на Громадський простір.

“Роботодавець не повинен питати вас, чи ви одружені, чи є у вас маленькі діти або плани піти у декретну відпустку. Сьогодні, у 2018 році, це є абсолютно неприйнятним у будь-якій європейській країні “, – каже експерт з антидискримінації з Інституту права Литви Йоланта Самуоліте.

Для просування рівних умов на ринку праці литовські та австрійські експерти з європейських правозахисних інституцій у співпраці з фахівцями секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини розробили інформаційний лист з рекомендаціями, як уникнути дискримінації в оголошеннях про вакансії.

Європейські правозахисники радять роботодавцям уникати зазначення статі, віку кандидата, сімейного стану чи політичних переконань. Вони рекомендують використовувати нейтральну назву професій, прийнятну для обох статей.

Інформаційний лист є одним із 9 інструментів, розроблених для кращого моніторингу та попередження порушень прав людини. Його та інші документи можна завантажити за посиланням www.twinning-ombudsman.org/uk/library/studies-recommendatio/.

У випадку порушення прав телефонуйте на цілодобову урядову гарячу лінію 1545. Тут скаргу зареєструють і передадуть до Державної служби України з питань праці. У разі нереагування, можна звернутись до секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зателефонувавши на безкоштовну гарячу лінію 0800-50-17-20.

 

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ