Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Війну пластику оголосили 180 держав

Поширити:
12 травня 2019 04:27
760

Представники 187 країн світу підписали в Женеві угоду, що регулює глобальний експорт пластикового сміття.

Документ було підписано ввечері 10 травня і затверджено за підсумками консультацій, які тривали 12 днів, повідомляє DW

Він є доповненням до прийнятої в 1989 році Базельської конвенції про контроль за транскордонним перевезенням небезпечних відходів та їх видаленням. 

Прийнята угода доводить, що світова спільнота здатна приймати спільні заходи в сфері захисту навколишнього середовища, заявила в суботу, 11 травня, міністр охорони навколишнього середовища Німеччини Свенья Шульце.

"Жорсткість правил експорту, передбачених Базельською конвенцією (1989 року), є великим прогресом і дієвим заходом проти зростання обсягів сміття в морях", - підкреслила вона.

За словами Шульце, прийнятий пакт передбачає можливість заборони експорту забруднених і проблематичних пластикових відходів з ЄС до Азії та Африки. Німеччина та інші європейські країни несуть відповідальність за сортування та переробку своїх пластикових відходів, і за допомогою нових правил влада ФРН та інших держав зможе запобігати їхньому потраплянню в моря.

Зокрема пакт забезпечує можливість для країн, що розвиваються, відхиляти ввезення на їхню територію сміття з інших країн. Угода є обов'язковою для виконання, вказав виконавчий секретар Програми ООН з навколишнього середовища Рольф Пайєт.

За даними присутніх на конференції експертів, щорічно в морях опиняється близько 8 мільйонів тонн пластикових відходів. Ряд країн, зокрема, США і Канада, вже багато років вивозять пластикове сміття в азіатські країни, стверджуючи, що його там належним чином переробляють.

"При цьому велика частина забруднених змішаних відходів не може бути перероблена і вивозиться на звалища, спалюється або знаходить шлях в океани", - заявила експерт екологічної організації IPEN Сара Броше.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів