Це єдиний документ, що підтверджує особу дитини.
Без нього не вдасться отримати ні паспорт, ні ідентифікаційний код. Для переселенців питання втрати документів - гостре. Багатьом довелося залишати свої будинки в поспіху. Юристи Всеукраїнського благодійного фонду «Горєніє» пояснили - як відновити свідоцтво про народження.
1. Кому звертатися. За відновленням свідоцтва про народження може звернутися, власне, людина, яка втратила документ, її батьки, усиновителі, опікуни, представники органу опіки, навчального або іншого закладу, в якому дитина перебуває постійно.
2.Куди звертатися. Люди, які переселилися з тимчасово окупованої території, можуть звернутися в будь-яке відділення державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) на території, підконтрольній Україні.
3.Подати заявку на відновлення документа можна і в електронному вигляді - ТУТ. Це ресурс, створений Міністерством юстиції України. Тут, дотримуючись інструкції, можна відновити свідоцтво про народження, смерть, шлюб, розірвання шлюбу або зміну імені.
4.Що взяти з собою. Якщо вирішили навідатися в РАГС особисто, візьміть з собою паспорта батьків, свідоцтво про шлюб, паспорт і копію втраченого свідоцтва, якщо вони є.
Звичайно, простого звернення може виявитися недостатньо. На жаль, в зоні АТО ніхто не гарантує збереження архівів з інформацією про реєстраційні дані. Якщо копію свідоцтва про народження з РАЦСу, розташованого на окупованій території, отримати не вдасться, доведеться звертатися до суду. Факт народження встановлюватимуть на підставі показань свідків та інших наявних документів.