Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

В Україні розробили мобільний додаток, що допоможе незрячим орієнтуватись у місті

Поширити:
15 листопада 2017 15:00
818

В Україні розробили мобільний додаток, який допомагає незрячим орієнтуватись у просторі. Як передає кореспондент Центру інформації про права людини, 14 листопада розробники представили додаток "Go to the sound G2S" у Центральній спеціалізованій бібліотеці для незрячих в Києві.

Додаток працює в операційних системах Android та iOS.

Розробники додатку вважають, що додатки із GPS-навігацією для незрячих недостатньо комфортні. Тому вони розробили такий додаток, щоб люди з інвалідністю могли потрапляти на об’єкт за маяками, розміщеними на об’єктах інфраструктури і які видають звукові сигнали.

Завдяки додатку користувач може отримати інформацію трьох рівнів. На першому можна дізнатись, на якому об’єкті знаходиться маяк. 

"Маяк працює через WiFi. Коли незряча людина з увімкненим додатком підходить у зону дію маяка, він дізнається назву маяка", — пояснює Ігор Кушнір. 

На другому рівні незряча людина може дізнатись детальнішу інформацію про об’єкт. Її також можуть повідомити про години роботи, певні його особливості та номер телефону. 

"Маяк розташований над вхідними дверима. Двері автоматично розсуваються. Перед дверима розташований майданчик шириною один метр. Справа та зліва до неї виходять пандуси. По центру — чотири сходинки", — озвучує додаток інформацію другого рівня одного із мережевих супермаркетів у Києві. 

Третій рівень — можливість орієнтування за звуковим сигналом. Користувач може увімкнути маяк, який видаватиме звук. Він також з телефону може запрограмувати тривалість аудіо-орієнтиру. 

"Завдяки цьому аудіоорієнтиру людина зможе точно потрапити на об’єкт", — коментує Ігор Кушнір. 

Розробники повідомляють, що Харків буде першим містом, де запровадять таку систему. Це планують зробити у грудні. У Києві впроваджуватимуть систему із січня наступного року.

Автори ініціативи розробили маяки двох версій для критих приміщень та для відкритого простору. 

"Без звукових бар’єрів у критих приміщеннях маяк чути на 100 метрів, а на вулиці — 30 метрів", — розповідає один із розробників додатку Євген Артомонов.  

Розробники додатку рекомендують починати його роботу з вкладки "Налаштування", завантаживши базу маяків з віддаленого серверу. У налаштуваннях можна увімкнути вібрацію та автоматичне озвучування кнопок. 

Кнопка "Автоматичне озвучування" повідомлятиме інформацію для орієнтування тоді, коли програма прокладе шлях від місця знаходження мобільного телефону до маяка. 

Розробники просять надсилати через "Зворотній зв’язок" додатку зауваження, пропозиції та побажання. 

Окрім цього, у програмі є інтелектуальний пошук, де можна знайти маяки, ввівши одну літеру. Додаток запропонує варіанти об’єктів, у назві або описі яких присутня ця літера.

Користування мобільним додатком буде безкоштовним, однак встановлення одного маяка для критих приміщень коштуватиме 1 200 гривень, для відкритого простору — 1 750 гривень. 

"Якщо необхідно обладнати повністю приміщення, то тут знадобиться фахівець. Він приїде на об’єкт і дивитиметься, як проходить звук, де краще поставити маяки та налаштовує їх. Це вже окремий проект", — розповів Євген Артомонов.  

За словами розробників, незрячі можуть просити власників об’єктів встановлювати такі маяки. 

"Де саме будуть розташовані маяки — залежить від самих незрячих. Треба об’єднуватись, "доставати" владу або шукати меценатів, які погодяться встановити маяки", — каже Ігор Кушнір.  

"Зараз я проводжу переговори з низкою комерційних організацій. Вони зацікавлені ставити маячки через дві причини — піар та додаткова кількість клієнтів. Якось я спілкувався із власником автомобільного магазину, він запитував, навіщо йому встановлювати такі маяки. А потім він згадав, що до нього приїжджають клієнти з незрячими рідними. "І поставити один маяк над туалетом, а інший над кав’ярнею буде якраз доречним", — розповідає Євген Артомонов.

Він наголошує, що встановлення таких маячків — додаткова реклама для бізнесу, оскільки вони будуть у базі маяків. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів