Юристи громадської приймальні Благодійної організації «Фонд милосердя та здоров’я» надають безоплатну правову допомогу постраждалим активістам.
Експерти фіксують, що в країні, починаючи з 2016 року, частішають напади на журналістів, активістів, правозахисників і блогерів. Зокрема, вже зафіксовано 400 випадків.
Де і на кого з активістів напали, можна побачити на інтерактивній «Мапі загроз», яку започаткувала Коаліція на захист громадянського суспільства. Там же можна повідомити про новий злочин.
Однак, розслідування злочинів ведеться неефективно. Найчастіше правоохоронці кваліфікують події як «хуліганство» чи «нанесення тілесних ушкоджень на ґрунті неприязних відносин». Тобто не пов’язують злочин з громадянською позицією та діяльністю постраждалих. Навіть такої категорії громадян, як «громадський активіст», в державі офіційно не визначено. Тобто, формально, з точки зору законодавства, немає різниці між сваркою двох п’яничок і загрозами активістам, які намагаються захистити ліси від незаконної вирубки, береги від забудови чи борються з незаконними заправками або з торгівлею людьми.
А незахищеність активістів і безкарність злочинців провокує ще більш жорсткі напади і вбивства, як це сталося, наприклад, з Катериною Гандзюк.
Тому Українська Гельсінська спілка з прав людини з першого жовтня цього року розпочала окремий проект: «Забезпечення правового захисту правозахисників та активістів в Україні».
Тепер юристи дев’яти громадських приймалень УГСПЛ (Київ, Чугуїв, Львів, Чернігів, Одеса, Суми, Херсон, Черкаси, Дніпро) надають постраждалим активістам безоплатну правову допомогу.
Правову допомогу у Херсонській області можна отримати за адресою: місто Херсон, вулиця Бориса Мозолевського (Фрунзе), 2 офіс 19.
Приймальні дні:
Вівторок з 10.00 до 15.00
Перерва з 12.00 до 13.00
Попередній запис по тел. (066) 790 90 21, (0552) 49-60-03,
Електронна адреса: [email protected]
P.S.
Проект діє за підтримки Фонду прав людини посольства королівства Нідерландів.