Міністерством соціальної політики підготовлено проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».
Також удосконалено проект Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. Про це пише Черкаська ОДА.
– Україна, обравши для себе шлях євроінтеграції, взяла зобов’язання ратифікувати Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція), що створить платформу, яка допоможе всім, хто потребує захисту від різних форм насильства, – зазначив заступник Міністра соціальної політики Сергій Устименко. – Домашнє насильство, насильство над жінками, дітьми чи чоловіками не може буде вирішено особисто однією людиною, організацією чи структурою.
Державні та неурядові організації повинні разом активізувати свої зусилля заради об’єднуючої мети: створити в нашій державі соціальний простір, вільний від насильства.
– Лише об’єднавши наші дії, ми зможемо подолати цю проблему в суспільстві, – підкреслив Сергій Устименко.
Довідково:
Із червня 2016 року громадська організація «Ла Страда-Україна» проводить соціальну компанію на підтримку ратифікації Україною Стамбульської конвенції. У рамках компанії створено відеоролики, які мають спонукати підтримати Стамбульську конвенцію, сприяти її впровадженню, а постраждалих від насильства – звертатися за допомогою у відповідні служби та проявляти активну громадянську позицію щодо отримання фахових сервісів у цьому напрямку. Про значення ратифікації Стамбульської конвенції говорять Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, генеральний прокурор Юрій Луценко, голова офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг, а також військовослужбовці – ветерани АТО та поліцейські.