Україна подала до Європейського суду з прав людини додаткові докази у справі про окупацію Росією Криму.
Про це на прес-конференції сказав міністр юстиції Павло Петренко, пише Центр інформації про права людини посилаючись на Українські Новини.
За його словами, нещодавно Мін'юст передав до ЄСПЛ низку нових доказів по даному позову. Петренко назвав ці докази абсолютно новими і безпрецедентними.
"З цими доказами і поясненнями шансів у росіян брехати (в суді) і щось спростовувати практично немає", – заявив міністр.
При цьому він відмовився назвати, які саме нові докази надала Україна.
Петренко пообіцяв, що повідомить про них після великодніх свят.
Росія окупувала Автономну республіку Крим в 2014-му році.Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014-го початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Ключові міжнародні організації, зокрема Генеральна асамблея ООН, засудили дії Росії і назвали анексію і окупацію Криму незаконною. Проти РФ були введені економічні санкції. Україна подала 5 позовів проти Росії в ЄСПЛ, які стосуються подій на Донбасі і в Криму в 2015-2016 роках. З середини минулого року Мін’юст заявляє про майбутню подачу 6-ї скарги. У лютому міністр юстиції Петренко назвав прізвища російських чиновників, причетних до анексії Криму.
"Інформація, яку я можу розкривати на даному етапі слідства, – це список осіб, які в ході анексії півострова Крим здійснювали агітацію українських військовослужбовців до переходу на службу в Збройні сили РФ: Галкін А.І. (командувач військами Південного військового округу, генерал полковник), Куликов В.В. (заступник командувача ЧФ РФ, контр-адмірал), Мірнов В.В. (заступник начальника центру зв'язку ЧФ РФ), Остріков О.Л. (начальник берегових військ ЧФ РФ в АР Крим, генерал-майор) і ряд інших", – зазначив Петренко.
Він також заявив, що, за отриманими даними, план захоплення Криму в активній фазі реалізовувався вже в 2013 році. Йшло перекидання в Крим збройних сил РФ, проводилася диверсійна робота з місцевими органами влади.