З кінця минулого року в Україні за ініціативи Міністерства юстиції працюють так звані сімейні радники, що допомагають українцям боротися з домашнім насильством.
Наразі ініціатива працює в декількох регіонах України, зокрема на Львівщині, Волині, Харківщині, Одещині та в Києві.
Як зазначають у міністерстві, сімейні радники – це люди, які в минулому стикалися з проблемами домашнього насильства особисто. Спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади вони допомагають жертвам насилля отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права.
"Мій шлях до участі в цьому проєкті розпочався ще п’ять років тому. Тоді під час розлучення я стикнулась із проблемами стягнення аліментів. Два роки я ходила по всіх судових інстанціях, виконавчих службах, вчила закони і не здавалась. Зрештою, завдяки закону "Чужих дітей не буває" я добилася стягнення всієї суми заборгованості по аліментах, сплати пені, вивозила дитину за кордон без перешкод з боку батька. За цей час до мене за порадами звертались і інші люди. Звичайно, я допомагала і консультувала, підказувала, куди краще звернутися", – розповідає про свій досвід допомоги жертвам домашнього насильства сімейна радниця зі Львівщини Надія Філінська-Іваньо.
Працюють сімейні радники як волонтери, а їхня головна мета – встановлення зв'язку між потерпілими і відповідними співробітниками Мін’юсту та іншими органами державної влади, які мають вирішувати проблеми домашнього насильства.