Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Що потрібно знати при продажу квартири

Поширити:
07 травня 2016 17:00
794

Купівля та продаж нерухомості — це серйозний і відповідальний процес для обох сторін угоди.

Він вимагає особливої уваги, грошових витрат та хвилювання.

Експерти українського порталу нерухомості Mesto.ua рекомендують відразу звертатись до рієлтора.

Не намагайтеся самостійно займатися цим прикрим процесом. Тим більше, що для продавця усі послуги агентства нерухомості безкоштовні. Їх оплачує сторона покупця. Найчастіше маклер перевіряє, чи все в порядку з документацією, може попросити у вас копію техпаспорта, а також знімки житла. Подальший процес пошуку покупця вас мало стосується, так як це повністю лягає на плечі посередника. Але, коли покупець знайдений, починається найцікавіше.

Для того, щоб претендент на покупку вашої квартири був упевнений, що вона знімається з продажу, він повинен сплатити завдаток. Сума завдатку договірна, але найчастіше вона становить 1000 $. За допомогою рієлтора обидві сторони завіряють передачу завдатку документально.

Складаючи попередній договір, варто звернути особливу увагу на наступні нюанси: Ціна повинна бути вказана в гривневому еквіваленті. Сума завдатку. Точний термін, в який повинен бути складений і нотаріально оформлений основний договір. Коли продавець повинен звільнити житло (в основному — за місяць).

У разі відмови покупцем від угоди він позбавляється завдатку, який переходить продавцю. Якщо продавець відмовляється, тоді він відшкодовує покупцеві суму в розмірі 2-х завдатків.

Перелік основних документів, які потрібні при оформленні угоди купівлі-продажу: Документи на право власності (оригінали), техпаспорт, комунальну книгу.

Особисті документи власника житла (паспорт та ідентифікаційний код). Документи, що підтверджують сімейний стан продавця (свідоцтво про шлюб).

Нотаріально завірений дозвіл від дружини (чоловіка). Свідоцтво про народження дітей, документ з опікунської ради на продаж нерухомості, якщо неповнолітні мають право власності на частину житла. Довідка про відсутність боргів по комунальних платежах. Оцінка експерта (найчастіше цим займається рієлтор). Виписка з квартири. Для цього вам потрібно буде звернутися в міграційну службу, написати заяву.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів