Підтримати нас

Рівні рівності: стартував фестиваль документального кіно Docudays UA

Автор статті
24 березня 2018 08:41
531
Поширити:

У п’ятницю, 23 березня, у Києві розпочався 15-ий міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Тема цьогорічного Docudays UA «Рівні рівності» – про громадські виклики, пов'язані з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи і визначити, як сповідувати практики рівності в повсякденному житті.

Цього року Фестиваль змінив основні локації та доповнився повнометражним конкурсом українських документальних стрічок – раніше за головний приз у національній номінації змагались тільки короткометражки. Всього у рамках фестивалю покажуть 62 фільми із 36 країн світу, з них – 11 українських стрічок.

Покази пройдуть в кінотеатрах:

  • «Жовтень» (вул. Костянтинівська, 26),
  • «Україна» (вул. Архітектора Городецького, 5)
  • Креативному просторі IZONE (вул. Набережно-Лугова, 8).

Вхід на всі сеанси фестивалю – за квитками, однак вхід вільний на всі фестивальні події в IZONE, DOCU/PRO і DOCU/КЛАС, події правозахисної програми, фотовиставку, «Живу бібліотек» і окремі вечірні кінопокази після 15:00.

Церемонію відкриття цього року вели співачка і телеведуча Саша Кольцова та співзасновник Доступно.UA Дмитро Щебетюк. Відриття розпочалось акцією солідарності із українським кінорежисером із Криму Олегом Сенцовим, ув’язненим на півночі Росії за звинуваченнями, які правозахисні організації називають політично вмотивованими і безуспішно вимагають його звільнення.

Акція на підтримку Олега Сенцова.

Цього року Docudays UA відкривав фільм угорської режисерки Бернадетт Тузи-Ріттер - «Жінка у полоні». Це історія про Маріш, 52-річну угорку, яка служить одній родині вже десятиліття, працюючи по 20 годин на день без оплати, в неї забрали документи і не дозволяють виходити з дому.

Кадр з фільму «Жінка в полоні».

«Спочатку я не була впевнена в тому, що саме відбувається у тому домі, бо я починала із зовсім іншої теми, але під час зйомок я зрозуміла, що йдеться про сучасне рабство», – розповідає авторка стрічки.

Бернадетт Туза-Ріттер, режисерка фільму «Жінка в полоні».

За словами Бернадетт, присутність людини, яка щиро цікавилась життям її героїні та підтримувала її, допомогла їй знайти шляхи для звільнення.

«Проблема рабства глобальна і актуальна не лише в Європі. Так, в Угорщині 22 тисяч, в Європі близько мільйона, а в Украіні 200 тисяч людей є жертвами сучасного рабства. Я допомагала своїй героїні лише своєю терплячістю, я не казала їй що робити, це було їй рішення», – розповідала режисер Бернадетт Туза-Ріттер.

Сьогодні стартував уже другий день 15го Docudays UA. Декілька локацій, фільмів, бібліотек та зустрічей з режисерами чекають на вас. Перелік найцікавіших заходів за посиланням:

Фестиваль Docudays UA  триватиме до 30 березня. Розклад дивіться тут.

Docudays UA – єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини. Входить до Міжнародної мережі правозахисних кінофестивалів Human Rights Film Network. Проходить щорічно в Києві протягом останнього тижня березня. Після завершення Docudays UA традиційно презентує найкращі фільми в регіонах України під час Мандрівного фестивалю.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ