Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій застерігає парламент від прийняття законопроєктів, спрямованих на впровадження гендерної ідеології в законодавство України.
На переконання ВРЦіРО, і законопроєкт № 3316, і альтернативні проєкти № 3316-2 та № 3316-3 містять проблемні норми, які посилюють кримінальну відповідальність за злочини у разі наявності в особи “упереджень, забобонів, стереотипних поглядів”. Про це 28 травня повідомив офіційний сайт ВРЦіРО.
На думку Ради Церков, ці категорії є суб’єктивними та знаходяться у площині, яка не може бути об’єктивно оцінена з точки зору права. Натомість викликає занепокоєння намагання запровадити такий прецедент, коли посадові особи будуть визначати, що є кримінально карними забобонами і стереотипами, а що є так би мовити “нормальними”, “допустимими” поглядами людини.
Такий підхід містить ознаки порушення конституційного права людини на свободу думки, совісті та вираження поглядів, адже державна влада наділяється правом оцінювати переконання людини і в залежності від цього, збільшувати чи зменшувати покарання.
Слід зауважити, що законодавство України не містить визначення поняття “гендерна ідентичність”, а тому така юридична невизначеність є додатковим підґрунтям для зловживань у цій сфері.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликає парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності відхилити альтернативні законопроєкти № 3316-2 та № 3316-3 про внесення змін до Кримінального кодексу України, в яких задекларовано намір протидії злочинам на ґрунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, оскільки вони потребують суттєвого доопрацювання.