Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Рада обрала новим Омбудсманом депутатку Денісову

Поширити:
16 березня 2018 13:33
250

Верховна Рада обрала своїм Уповноваженим з прав людини депутатку з фракції “Народний фронт” Людмилу Денісову.

Згідно з трансляцією телеканалу “Рада”, кандидатуру Денісової підтримали 280 народних депутатів, пише Центр інформації про права людини.

У парламенті також були висунуті на посаду Омбудсмана кандидатури представника Блоку Петра Порошенка Сергія Алексєєва та представника Радикальної партії Андрія Мамалиги. Але народний депутат Сергій Алексєєв зняв свою кандидатуру.

За результатами рейтингового голосування кандидатура Людмили Денісової набрала 273 голоси проти 111 за кандидатуру Андрія Мамалиги.

Перед голосуванням за кандидатури з трибуни виступив голова Комітету ВРУ з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря.

Він нагадав, що Комітет ще влітку просив голову парламенту Андрія Парубія перезапустити процедуру обрання Омбудсмана, оскільки ситуація “вийшла з правового поля і суперечить законодавству”.

Комітет також просив привести процедуру обрання у відповідність до Паризьких принципів. Зокрема, голосування за Омбудсмана мало б бути таємним, а не відкритим.

Але, за словами Немирі, звернення було проігнороване і нічого не змінилося.

Українські та міжнародні правозахисні організації неодноразово звертались до спікера ВРУ та народних депутатів з вимогою перезавантажити процес обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та провести прозорий конкурс за участю міжнародних та національних правозахисних організацій.

Термін повноважень Омбудсмана Валерії Лутковської закінчився ще 27 квітня 2017 року.

У травні минулого року були висунуті три кандидатури –Людмила Денісова ("Народний Фронт"), Сергій Алєксєєв ("Блок Петра Порошенка") та Андрій Мамалига (Фракція "Радикальної Партії" Олега Ляшка), за які парламент так і не зміг проголосувати у передбачений законом термін — до 6 червня.

Крім того, за твердженням правозахисників, жодна із цих кандидатур не має належного досвіду правозахисної діяльності, їх висунення "відбулось у непрозорий спосіб і стало результатом кулуарних домовленостей".

Але усі заклики правозахисної спільноти та міжнародних організацій були проігноровані.

За словами голови правління Центру інформації про права людини Тетяни Печончик, посада Уповноваженого з прав людини стала заручницею політичних торгів між БПП і "Народним фронтом", а голосування відбувається за "партійними квотами" в обмін на голоси за голову Національного банку України. А це неприпустимо, адже Омбудсман має бути незалежним від політиків та давати безкомпромісні оцінки тому, що відбувається з правами людини в країні.

Олександр Павліченко, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини, також звернув увагу на маніпуляції з процедурою обрання Уповноваженого та конфлікт двох законодавчих норм, одна з яких вимагає відкритого голосування за Омбудсмана, а інша – таємного.

При цьому відкрите голосування голови фракцій використовують, аби проконтролювати як депутати виконують домовленості щодо голосування за певного кандидата.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів