Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

По Україні працюватимуть групи реагування на домашнє насильство

Поширити:
07 жовтня 2019 10:27
312

Незабаром по всій Україні запустять групи реагування, які боротимуться з домашнім насильством.

Про це голова Нацполіції Ігор Клименко розповів в інтерв’ю виданню LB.ua.

Ще у 2017 році в Україні запустили проєкт “Поліна” (абревіатура від “поліція проти насильства”. – Ред.), який мав боротися з домашнім насильством. Пілотно він запрацював у Дарницькому районі Києва, Малиновському районі Одеси та в місті Сєвєродонецьку Луганської області. Згодом проєкт розширили ще на декілька міст, а поліцейські повідомляли, що всього за пів року встигли відреагувати на півтори тисячі випадків насильства в сім’ї. Проте невдовзі після запуску “Поліни” експерти почали казати про те, що нова служба допомагає не всім жертвам. 

За словами Клименка, наразі “Поліну” хочуть запустити по всій Україні. Задля цього у відомстві виділять 45 окремих екіпажів поліції, які боротимуться виключно з домашнім насильством та матимуть спеціальне обладнання. 

“Для більш ефективної роботи потрібна спеціальна підготовка співробітників, оскільки бувають випадки, коли вони не зовсім розуміють, із чим зіткнуться. Траплялися ножові поранення від одного з учасників конфлікту, тому що поліцейський не завжди правильно оцінює обставини, коли їде на сімейний конфлікт. А їм там зустрічаються і наркомани, і алкоголіки, і люди з психічними захворюваннями, і просто агресивні. Тому зараз працюємо над цією системою реагування”, – додав він.

 

Окрім повноцінного запуску “Поліни” в Нацполіції хочуть створити загальнонаціональну базу даних із системою синіх, жовтих і червоних карток – відповідно до рівня насильства в сім’ї.

“Наявність у досьє агресора таких карток для жінки, яка перевищила самооборону, має значно пом’якшувати її провину при розгляді справи”, – наголосив Клименко. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів