Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька розповіла, як працюватимуть платні камери в українських слідчих ізоляторах.
За її словами, у першу чергу такі нововведення з’являться в Київському СІЗО.
Про це вона сказала в інтерв’ю “Слідству.Інфо”.
“Ми зараз облаштовуємо ці камери в ручному режимі і знаємо, скільки їх буде в кожній установі. Починаємо з Київського СІЗО — я особисто вибирала камери для проекту. Ми будемо знати, що у ньому шість місць”, — зазначила вона.
За словами Висоцької, такі нововведення в установах мають виключити корупційну складову. Адже, як зазначає заступниця міністра, платні камери у слідчих ізоляторах і зараз існують — утім, кошти від них не надходять до бюджету.
“Замість того, щоб комусь окремо платити незаконно, гроші отримує держава і потім за ці гроші створює умови (…) Ми хочемо, щоб ці гроші надходили до спецфонду установи, який ми контролюємо. Наша перша рекомендація — спочатку створити декілька камер, наскільки саме СІЗО може їх створити, не нашкодивши безкоштовним”, — пояснила вона.
Як зазначила заступниця міністра, договір щодо поселення того чи іншого в’язня у покращену камеру укладатимуть у письмовому вигляді. Також зі свого боку Мін’юст встановить систему відеонагляду, яка контролюватиме заповнення таких камер.
“Також у нас є інформація щодо наповнення спецрахунків. І таким чином ми можемо раз на тиждень чи на місяць співставляти інформацію, яка подається адміністрацією, із фактичним перебуванням когось у камерах. Нас не цікавить, хто саме перебуває. Перебуває — значить, у цей день має бути оплата”, — розповіла Висоцька.