Підтримати нас

Національне законодавство щодо наркополітики є репресивним – експертка

14 грудня 2017 18:00
609
Поширити:

В Україні борються з наркоманією, але не зважають на тих, хто потребує психотропних та наркотичних препаратів через стан здоров’я.

Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила менеджерка програми "Громадське здоров’я" міжнародного фонду "Відродження" Олена Кучерук.

"Ми тому і кажемо, що це політика не боротьби з наркотиками, це політика щодо наркотиків. Наркотичні речовини самі по собі не є ані добром, ані злом. Вся річ в тому, яким чином це використовується, яким чином регулюється легальний обіг, яким чином запобігають нелегальному обігу. Наркополітика складається з великої правоохоронної частини, яка пов’язана із запобіганням нелегальному обігу. Є велика легальна складова, адже є велика потреба медицини у наркотичних, психоактивних речовинах, для кожного з нас для медичних потреб. Відсутність балансу вплинула на те, що легальний обіг зменшився, що спричинило недоступність знеболення для великої кількості людей", – каже вона.

Експертка додає, що довгий час існував репресивний підхід до наркозалежних людей, і водночас менше уваги приділяли профілактиці та реабілітації. Саме репресивна наркополітика спричинила швидкі темпи росту епідемії ВІЛ/СНІД серед людей, які вживають наркотики, зазначає Олена Кучерук.

Лідер Всеукраїнського об’єднання людей з наркозалежністю #Волна та експерт "Альянсу громадського здоров’я" Антон Басенко також зауважує, що за останні роки певні зміни в наркополітиці відбуваються, однак легальність замісної підтримувальної терапії "не допомагає пацієнтам бути поза увагою правоохоронців". До того ж, каже він, прогрес є лише у великих містах.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ