Міністерство соціальної політики планує працювати над усуненням ґендерного розриву в оплаті праці в Україні.
За її словами, ґендерний розрив в оплаті праці в Україні у 2018 році становив близько 21%, що вище, ніж у більшості країн Європейського Союзу (середній показник у ЄС – 16%). Задля подолання проблеми різної оплати праці міністерство планує співпрацювати з Міжнародною організацією праці. Її експерти, зокрема, допомагатимуть змінювати українське законодавство.
Відомо, що проблема ґендерного розриву в оплаті праці жінок та чоловіків не унікальна для України. Так, наприклад, у Німеччині такий розрив інколи сягає 21%. Задля привернення уваги до проблеми міська влада в Берліні створила спеціальний “жіночий квиток” у метро, який коштував дешевше за звичайний.
Також у Берліні минулого року 24-річна трансґендерна жінка провела експеримент і виявила дискримінацію, коли надсилала резюме на посаду дизайнера від імені чоловіка і від імені жінки. Так, на співбесіді роботодавець запропонував їй як чоловіку річну зарплату у 27 600 євро, а на цій самій посаді і за ту ж роботу їй як жінці обіцяли вже 22 800 євро на рік.