Підтримати нас

Мешканці окупованого Таврійську допомогли у стягненні аліментів

Vgoru
Автор статті
02 серпня 2022 13:50
1,313
Поширити:

Пані Олександра* мешкала з двома доньками у місті Таврійську Каховського району Херсонської області. У червні жінка з малечею виїхала з окупованої території до Кривого Рогу. Там мати звернулася до юристів громадської приймальні благодійної організації “Фонд милосердя та здоров’я” за консультацією: як зобов'язати колишнього чоловіка платити аліменти, з початку війни він перестав допомагати утримувати дітей.

Як пояснюють правозахисники, стягнення аліментів за  чинним законодавством може відбуватися:

  • добровільно;
  • на підставі договору, укладеного в нотаріуса;
  • у судовому порядку.

Отже, якщо один з батьків згоден сплачувати аліменти добровільно, то інший, при їх отриманні, надає відповідну письмову розписку. І все.

Коли батьки укладають нотаріальний договір, то цей документ має силу виконавчого листа. Якщо одна зі сторін не виконує своїх обов'язків, аліментний договір є підставою для стягнення держвиконавцем коштів на утримання дитини в безспірному порядку. 

Коли пані Олександра розлучилася з чоловіком, той погодився допомагати утримувати дітей добровільно, нотаріального договору не укладали. 

У такому випадку змусити його виконувати батьківські обов’язки можна в судовому порядку. 

Жінка мала б звернутись з заявою про видачу судового наказу (або позову) до Каховського міськрайонного суду Херсонської області.

Але через захоплення територій Херсонщини та бойові дії суди області не можуть здійснювати правосуддя. Їх роботу виконують суди з сусідніх не окупованих територій. Відповідний наказ ще 6 березня підписав голова Верховного Суду Всеволод Князєв.

Юристи громадської приймальні допомогли пані Олександрі підготувати позовну заяву про стягнення аліментів та надіслати її до Криворізького районного суду Дніпропетровської області, який наразі розглядає справи жителів Каховського району.

З цього моменту аліменти для діточок вже почали нараховуватися.

Довідково. Заява/позов подається до суду за місцем зареєстрованого проживання заявника/позивача, або тої особи з якої стягуються аліменти/відповідача.

До яких судів звертатися мешканцям окупованих населених пунктів Херсонщини, дивиться в Інфографіці нижче.

Інфографіка Координаційного центру з надання правової допомоги

До суду можна звернутись:

  • безпосередньо (приїхавши до нього);
  • поштою (з будь-якого вільного від окупації міста на території України);
  • за допомогою функції електронного суду (за умови наявності у вас електронного підпису https://id.court.gov.ua/).

До заяви додаються копія вашого паспорта, ідентифікаційного номера, свідоцтва про одруження, свідоцтво про народження дитини, ваші банківські реквізити, копія паспорта відповідача/ки (за наявності), інформацію про місце роботи й посаду відповідача/ки (за наявності).

Судовий збір за подання заяви щодо аліментів не стягується.

* Ім’я змінено.

P. S. Отримати безоплатну правову або юридичну консультацію фахівців громадської приймальні БО ФМЗ можна за телефонами: + 380 66 790 9021 (Телеграм, Viber) щодня з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 17.00.

Електронна адреса: FMZ_pravo@ukr.net  

ВПО з Херсонської області у м. Вінниця, ви маєте можливість звернутися за безкоштовною правовою допомогою за номерами: +38 (066) 945 65 60 (Viber. Telegram), +38 (050) 535 54 06.

Більше новин читайте на нашому телеграм каналі
Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ