Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Лише 38 відсотків ромів мають роботу – дослідження

Поширити:
13 квітня 2018 07:29
267

Лише 38 відсотків представників ромської нацменшини мають роботу. Лише один відсоток дітей ромів отримують атестат про повну загальну середню освіту.

Такі дані дослідження кількох ромських організацій озвучила на прес-брифінгу 10 квітня Ірина Суслова, народна депутатка, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин, передає Український кризовий медіа-центр.

За даними дослідження, в Україні проживає від 200 до 400 тисяч ромів. Близько 40 відсотків з них не мають документів.

"Жінки, які народжують дітей, у зв’язку з відсутністю паспорта не можуть отримати свідоцтво про народження. Це не дозволяє цій дитині піти у дошкільний навчальний заклад, згодом – у школу, згодом – у вищий учбовий заклад. Це фактично створює такі умови, при яких вона не може працевлаштуватися тільки через те, що вона не мала документів і не мала освіти", – зауважила Ірина Суслова.

Серед інших проблем, з якими зіштовхуються роми, – неможливість отримати медичну допомогу через відсутність документів та соціальна відчуженість представників нацменшини.

У 2013 році була розроблена Стратегія захисту та інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року. Однак основну допомогу роми отримують від громадських організацій та благодійних фондів, зазначає Земфіра Кондур, віце-президентка МБО "Ромський жіночий фонд "Чіріклі".

"На жаль, у багатьох випадках місцеві органи влади більше покладаються на ромські організації у вирішенні тих проблем, які є в ромів, ніж намагаються щось зробити самі. Навіть маючи ромську стратегію, маючи національний план заходів і місцевий або обласні плани, – немає дуже позитивних і постійних дій, які б дійсно вирішували проблеми ромів", – наголосила вона.

Як відомо, 80 відсотків опитаних представників ромської громади вважають, що порушення їхніх прав зумовлено негативним ставленням до них у суспільстві.

Згідно зі звітом Консультативного комітету Ради Європи у рамковій конвенції про захист національних меншин, роми в Україні досі потерпають від системної дискримінації у доступі до освіти, житла, медицини і працевлаштування. "Повідомлялося про неправомірні дії поліції і переслідування деяких груп, у тому числі ромів і підозрюваних нелегальних мігрантів. Масове насильство проти ромів у Лощинівці та ймовірна змова місцевої влади не були ефективно розслідувані", – сказано у звіті.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів