Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Кілька сотень людей висловилися на підтримку антидискримінаційної експертизи МОН

Поширити:
27 червня 2018 13:30
766

В Україні почали збирати підписи під зверненням до представників влади, щоб зберегти антидискримінаційну експертизу шкільних підручників. Документ вже підтримали декілька сотень людей.

Відповідну заяву опублікував у себе на сайті музей жіночої та ґендерної історії Gender Museum.

Активісти звернулися до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, віце-прем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванни Климпуш-Цинцадзе, Урядової уповноваженої з питань ґендерної політики Катерини Левченко та міністерки освіти та науки України Лілії Гриневич з проханням "продовжувати впровадження політики рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, у тому числі у сфері освіти та науки через проведення антидискримінаційної експертизи підручників, методичних матеріалів". 

"У підручниках виявлено стереотипізацію, наприклад зображення людей похилого віку виключно немічними або жінок виключно домогосподарками, зображення хлопчиків та дівчат у стереотипних ролях. Така стереотипізація формує уявлення, що про дітей можуть піклуватися лише жінки, а технічними професіями можуть займатися виключно чоловіки. До того ж у підручниках зовсім відсутні особи з інвалідністю, а  в Україні це  близько 6 % населення. Цей підхід суперечить сучасним викликам та тенденціям, які свідчать про те, що для побудови економіки майбутнього, яка є динамічною та всеосяжною, ми повинні забезпечити рівні можливості для розвитку і реалізації кожної людини", – зазначається у звернені.

Активісти висловили занепокоєння щодо активних нападів та маніпуляцій із терміном "ґендер" та "ґендерна рівність".

"Антидискримінаційна експертиза МОН України спирається на законодавство України", – підкреслюють вони. 

Крім того, в зверненні йдеться про те, що завдяки експертизі вже виявлено чимало "просто недопустимих висловлювань" – "негри", "жиди", "цигани". Ініціатори документу  акцентують, що ці слова вжиті у підручниках, які готували до друку за державний кошт. 

У звернені також згадується Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка, на думку творців, "мала би опікуватися душею кожної людини, а не намагатися вплинути на державну політику, розвиток освіти і науки".

"Україна є світською державою, і церква і релігійні організації відокремлені від держави, а школа – від церкви (ст. 35 Конституції України). Формування духовних і моральних цінностей не є прерогативою якоїсь однієї релігії чи конфесії. Сьогодні цей процес спирається на досвід всього людства і базується на загальнолюдських цінностях", – констатували вони.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів