За 9 місяців поточного року на Національну "гарячу" лінію із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації організації "Ла Страда-Україна" надійшло 105 повідомлень про насильство у сім’ях демобілізованих учасників АТО, а за аналогічний період 2016 року надійшло 34 таких повідомлення.
Про це Центру інформації про права людини повідомила директорка департаменту національних гарячих ліній "Ла Страда-Україна" Альона Кривуляк.
"На сьогоднішній день, на жаль, у нашій країні не існує жодних державних психологічних програм реабілітації військовослужбовців. Проте, сталі стереотипи, що відвідувати психолога – це те ж саме, що відвідувати психіатра, ще більше поглиблюють проблему. У результаті стрес і травми, отримані під час військових дій, призводять до зловживання алкоголем і наркотиками, що стимулює неадекватне (насильницьке) відношення з боку чоловіка до своєї дружини та дітей", — коментує ситуацію Альона Кривуляк.
Загалом, за даними ГО "Ла Страда-Україна", за 9 місяців 2017 року на "гарячу лінію надійшло 21 тис. 680 дзвінків, які стосувалися домашнього насильства, зокрема 16 тис. 845 — від жінок. За той самий період минулого року кількість дзвінків щодо домашнього насильства становила 21 тис. 336.
Водночас кількість дзвінків від дітей, які постраждали від насильства у власній сім’ї, подвоїлася: з 1 тис. 187 дзвінків у 2016 році до 2 тис. 172 дзвінків у 2017 році.
"Беручи до уваги цю статистику, треба і надалі наполегливо працювати над підвищенням інформованості суспільства щодо шляхів попередження домашнього насильства. Вкрай важливо об’єднати зусилля всіх сторін: державних структур, громадськості, засобів масової інформації та соціально відповідальних бізнесів", ─ зазначила Альона Кривуляк.
В "Ла Страда" також відзначили, що жінки цього року демонструють більшу готовність говорити про свої проблеми з психологами та юристами, питати про поради і отримувати допомогу.
Так, згідно зі статистикою за першу половину року, у 2016 році консультації щодо насильства та жорстокого поводження в сім’ї отримали 35,6% жінок, а в 2017 — вже 40,6%.
І в 2016, і в 2017 роках близько 50% консультацій щодо насильства в сім’ї стосувалися психологічного насильства, стосовно фізичного насильства було надано 37,9% консультацій у 2016 році та 36,8 — у 2017.
Згідно зі статисткою за 6 місяців 2017 року, 77% дзвінків на "гарячу" лінію були від жінок і 23% — від чоловіків.