Підтримати нас

До кримінального кодексу України внесуть термін "домашнє насильство"

26 липня 2016 10:45
283
Поширити:

Сьогодні на прес-конференції у "Міст-Дніпро" адвокат Денис Маслов розповів про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами.

Про це передає Дніпроград. 

Законопроект № 4952 було створено та винесено на розгляд Верховної Ради, по-перше, через воєнні дії в Україні, що призводять до синдрому немотивованої агресії у великої кількості бійців, що у свою чергу стає причиною зростання побутового насилля. По-друге, це ратифікація Стамбульської конвенції, шлях до Європи. І по-третє, через складний економічний стан в країні, у багатьох сім'ях з'являються матеріальні труднощі. 

Основними досягненнями цього законопроекту було внесення додаткових обтяжуючих обставин, що не обмежені фактом шлюбу - якщо ви перебуваєте в громадянському шлюбі з кривдником, є екс-подружжям або тільки зустрічаєтесь, до кривдника будуть застосовані обтяжуючі обставини. До пом’якшуваних обставин увійшов факт застосування сили особою, що сама була жертвою, по відношенню людини, яка виступала кривдником. 

Крім цього, прописано обмеження можливості наближення кривдника до жертви насилля. Якщо насильні дії відбувалися по відношенню до дитини чи у її присутності, злочинець позбавляється права спілкуватися та бачитися з дитиною. Також запрацює механізм позбавлення прав кривдника на носіння зброї. На винесення вироку матимуть вплив факти переслідування жертв як фізичні, так і за допомогою телефонних дзвінків, смс, листів. 

"Запрацює система реабілітації кривдників, вона поки що не деталізована, проте міститиме роботу психологів з винними особами добровільно чи за вказівкою суда. Також нарешті у кримінальному кодексі прописано термін "домашнього насилля" - умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо справжнього чи колишнього подружжя або особи, з яким винний перебуває (перебував) в сімейних або близьких до них відносинах, що призводить до фізичних або психічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого. Санкція за такі дії – обмеження або позбавлення волі на строк до 5 років. З'явився і пункт щодо примушення вступу до шлюбу. Я не знаю наскільки це актуально в Україні, проте це данина світовим стандартам", - заявив Денис Маслов. 

Адвокат наголосив, що поліція не повинна швидко реагувати на факти домашнього та сексуального насилля та мати змогу захистити жертв від злочинців. Тому він закликав владу та громадськість до створення цілодобових телефонів довіри, центрів надання допомоги жертвам насилля, місць, де жертви могли б залишити на деякий час на зберігання своє майно. 

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів