Британські розвідувальні та поліцейські підрозділи використовують неповнолітніх у таємних операціях задля викриття терористів, злочинних угруповань і торговців наркотиками, пише щоденна газета The New York Times.
Повідомляється, що Комітет палати лордів минулого тижня висунув новий законопроект, який продовжує період, протягом якого молодь у віці до 18 років має право працювати як "таємне джерело розвідки".
МВС звернулося з проханням продовжити термін, протягом якого дитина має право служити як таємний інформатор з одного до чотирьох місяців. Документ обґрунтовує такий крок загальнонаціональним збільшенням кількості насильницьких злочинів в Англії та Уельсі. Відзначається, що кількість вбивств збільшилися на 12% у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року.
"Ми стурбовані тим, що надання молодим людям можливості брати участь в прихованій діяльності протягом тривалого періоду часу може піддати їх підвищеному ризику для їхнього психічного і фізичного благополуччя", – йдеться у доповіді Палати лордів.
Видання повідомляє, що кожному неповнолітньому, залученому в таку роботу, надається доросла людина, "кваліфікована для представлення інтересів джерела", присутня на будь-яких зустрічах з правоохоронцями.
Як запобіжний захід Міністерство внутрішніх справ Британії пропонує проводити щомісячні перевірки на безпеку для всіх залучених молодих людей.
Колишній детектив з контртерористичної роботи, який працював з молодими інформаторами, пояснив, що діти-інформатори використовуються як крайній захід.
"Часто виникає така хибна думка, що ми блукаємо по вулиці, щоб вербувати дітей. Це просто не так. Молоді люди зазвичай вступають в контакт з поліцією в результаті їх причетності до злочину або іншій формі екстремізму", – зазначив детектив.
Правоохоронці також запевняють, що, коли вони вербують дітей як інформаторів, вони не просять їх брати участь у злочинах.