Приєднуйтесь до спільноти “Вгору”!
Підтримати нас

Чому жінка-снайперка отримує менше грошей, ніж чоловік-снайпер? Експертка про існуючі перешкоди для жінок в армії

Поширити:
27 січня 2018 15:00
315

На сьогодні багато керівних і бойових посад в армії залишаються недоступними для жінок. Ці обмеження прописані у двох наказах Міністерства оборони України: 337-му, який регулює військово-облікові посади для осіб сержантського і солдатського складу, і 42-му, який регулює військово-облікові спеціальності для осіб офіцерського складу.

Про це в ефірі "Громадського радіо" повідомила голова громадської організації "Юридична Сотня" Леся Василенко, пише Центр інформації про права людини.

Вона нагадала, що влітку 2016 року у наказ 337 були внесені зміни і перелік посад, які можуть займати жінки в армії, був розширений десь на 100 позицій. Але за її словами багато посад лишаються недоступними.

До внесення змін жінки, які працювали снайперками, були записані як кухарки, медсестри та банщиці.

За словами Василенко, становище цих жінок суттєво відрізнялося від чоловіків на аналогічних позиціях.

"У військовослужбовців є грошове забезпечення. Це не зарплата. Це не є окладом. Грошове забезпечення складається з кількох елементів, які впливають на суму, яку ти отримуєш на руки. Цими елементами є звання, посада, вислуга років. Далі ідуть премії залежно від того, де ти служив", — наголошує Василенко.

Тож, за її словами, жінка на посаді кухарки отримує грошове забезпечення згідно з тим, що розписано в штатному розписі для кухарки, що однозначно менше, ніж для снайпера.

Василенко також зазначила, що наразі вона не може назвати конкретно всі посади, які залишаються недоступними для жінок, згідно з наказами МОУ, оскільки частина їх засекречена.

"Це дуже довгий перелік, тому що 337-ий наказ містить 990 військово-облікових спеціальностей і відповідних посад, а що в 42-му ми не знаємо, тому що він під грифом "секретно". Тільки ті офіцери, які мають доступ до державної таємниці, можуть бачити повний текст і повні переліки в цьому наказі", — говорить експертка.

За її словами, переважно недоступним є те, що стосується посад льотчиків, залишається обмеженим для жінок, все, що стосується посад, які передбачають службу на кораблях, в морі, на катерах.

Вона додає, що ці заборони з одного боку ґрунтуються на тому, що умови не забезпечені. А з іншого є накази інших міністерств, які обмежують спеціальності для жінок, тому що вони несуть певну небезпеку для захисту жінки як матері.

Втім скасування наприкінці минулого року наказу МОЗ, який забороняв 450 професій для жінок, має вплинути на подальші розширення військових посад для жінок, вважає Василенко.

Вона також повідомила, що, за статистикою, станом на 1 грудня 2017 року понад 10 тисяч жінок  беруть або брали участь в АТО.

При цьому офіцерів-жінок, за даними ЗСУ, трохи більше 5%.

Підтримайте роботу редакції. Долучайтеся до спільноти"Вгору" https://base.monobank.ua/

Поширити:
ЗАРАЗ ЧИТАЮТЬ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
ОСТАННІ НОВИНИ
Матеріали партнерів