У Білорусі МВС відмовилося від підготування закону про протидію домашньому насильству, про який у країні говорили активісти. Про це повідомляє білоруський сайт CityDog.
За перегляд концепції законопроекту "Про протидію домашньому насильству" виступали десятки активістів, проти – релігійні активісти. Останні стверджували, що деякі положення законопроекту, а саме про видворення кривдника з дому, впливатимуть на розділення сімей.
Із критикою ініціативи щодо врегулювання питання домашнього насильства у країні виступив й очільник Білорусі Олександр Лукашенко:
"Усе це дурість, узята насамперед із Заходу. Ви можете не переживати, і народ хай не хвилюється – ми виходитимемо виключно з власних інтересів, наших білоруських, слов'янських традицій і нашого життєвого досвіду".
У листі, який активісти отримали від МВС, сказано, що відомство вважає за доцільне відмовитися від підготування самостійного закону, а свої пропозиції опрацьовувати в межах коригування чинних законодавчих актів країни. Таке рішення пов'язане з "високим суспільним резонансом і думкою релігійних організацій".
Водночас білоруські чиновники повідомили цікаву статистику щодо домашнього насильства в країні: щорічно до органів внутрішніх справ Білорусі надходять відомості про понад 120 тисяч сімейно-побутових конфліктів. При цьому до адміністративної відповідальності притягуються понад 50 тисяч, до кримінальної – близько двох з половиною тисяч винних. Щорічно від рук своїх близьких гине понад 100 громадян – це третина всіх загиблих від убивств і тяжких тілесних ушкоджень. І в понад 80% випадків першопричиною злочинів і правопорушень у сімейно-побутових стосунках є зловживання алкоголем.
При цьому навіть за словами представника МВС концепція не становить загрози традиційному інституту сім'ї, не ставить за мету зміни визначень сім'ї, шлюбу і сімейних стосунків, не встановлює заборони на виховання дітей, не містить положень "ювенальної юстиції".