Залізний Порт бореться за «Блакитний прапор»

Залізний Порт бореться за «Блакитний прапор»

Центральний пляж села Залізний Порт претендує на отримання міжнародної екологічної відзнаки «Блакитний прапор».

Про це повідомила Херсонська облдержадміністрація. 

Блакитний прапор - екологічний сертифікат, який видається пляжам і маринам країн Європи, Африки, Карибських островів, а також Нової Зеландії, Канади на підставі рішення незалежного Міжнародного Журі.

Це одне з найвизнаніших у світі добровільних екологічних маркувань, яке підтверджує, що на цієї території дотримуються 32-х жорстких критеріїв, які гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт. 

Пляжі отримують сертифікати напередодні  курортного сезону. У Південній півкулі та країнах Карибського басейну це відбувається у листопаді, у Північній півкулі наприкінці травня – початку червня. Підтверджувати право мати Блакитний прапор потрібно щороку. 

Наразі  у програмі беруть участь вже 50 країн світу.  Найбільшу кількість Блакитних прапорів у цьому році отримали пляжі Іспанії - 614, на другому місці Греція — 545, третє місце за Туреччиною — 519 пляжів.

Україна приєдналася до цього руху у 2008 році завдяки громадській організації «Екологічна ініціатива»

У 2021 році Україна у цьому своєрідному екологічному рейтингу вже піднялася до 27 місця. Міжнародне журі відзначило «Блакитним прапором» 18 пляжів. З них дев’ять у  Києві, чотири в Одесі та Одеській області, три в Херсонській області (комунальний в с. Щасливцеве, пляж бази відпочинку Чайка-1, та бази відпочинку «Арабатка-клаб» на Арабатській Стрілці), та один пляж у Дніпропетровській області.

Усі пляжі, які відзначили міжнародним сертифікатом, нанесені на карту в офіційному сайті програми.

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини