Законодавство України позбавляє її громадян права на експериментальне лікування коронавірусу - фармацевти

Законодавча база не дозволяє фармацевтичної галузі екстрено реагувати на виклики пандемії, а українців позбавляє права на експериментальне лікування.

 Про це заявили українські фармацевти під час онлайн конференції в інформагенції Інтерфакс

Фармацевти стверджують, що галузева промисловість потребує закону про лікарські засоби. Документ дозволить прискорити вихід медичних препаратів на ринок.

Вони також наполягають на терміновому розблокуванні поставок імпортної сировини для виробництва ліків.

За словами радника з медичних питань фармацевтичної компанії Віталія Усенка, в умовах пандемії коронавірусу країни, які поставляли в Україну субстанції (сировину)  для лікарських засобів, не можуть це робити через заборону експорту стратегічних товарів. 
 
Схожа ситуація є і в інших країнах Європи та США. Виробництво їхньої сировини відбувалося на території інших країн. Тепер вони позбавлені доступу до субстанцій. А це створює дефіцит ліків. 

“Ми маємо розуміти, що повинні самі покладатися на себе, міцну фармацевтичну, хімічну і медичну промисловість. Потрібно не лише виготовляти лікарські засоби, а й відновлювати власне виробництво субстанцій. Для цього повинна бути стратегічна програма. 

Не слід забувати, що вірус вірусом, але люди продовжують хворіти й іншими хворобами. Дефіцит цих ліків також може підвищити показник смертності”, - розповідає Віталій Усенко.  

Він закликає вести переговори на рівні урядів з виробниками і постачальниками сировини, яка сьогодні закрита для експорту з територій Індії, Китаю і частково Великобританії.

Усенко разом з іншими представниками фармацевтичної галузі пропонує створити робочу групу при Офісі Президента, щоб удосконалити галузь в період епідемії.  

Фармацевти наполягають на тому, що відсутність закону про лікарські засоби не дозволяє екстрене введення лікарських препаратів на ринок. 

Звертають увагу на те, що  в країнах Європи і США, коли немає часу проводити класичні клінічні випробування ліків, працюють механізми так званого “співчутливого вживання лікарських засобів”. 

При цьому експериментальні засоби можна використовувати в клінічних цілях за згодою пацієнта. В Україні такі механізми заборонені. 

На думку Усенка, той закон, який був прийнятий у нас для боротьби з коронавірусом, не вирішує це питання. Там йдеться про лікарські засоби, які офіційно затверджені регуляторними органами і рекомендовані.  

“Жодний регуляторний орган не затвердив використання і не рекомендував офіційно, не зробив механізми екстреного доступу та механізми “співчутливого використання цих засобів. Також МОЗ не може зробити протоколів для таких препаратів на відміну від інших країн, які можуть швидко реагувати на потребу. 

Наприклад, в Іспанії в різних регіонах можуть бути різні протоколи, які змінюються кожні три дні. Чому це так? Тому що є ліки доказові і не доказові, але хворі можуть їх отримувати”, - пояснює Віталій Усенко.
   
За словами директора фармацевтичної компанії Олександра Чумака, ті ліки, які рекомендовані у світі, в Україні можна виготовити за 2-3 тижні.  

“Так, є ризики, не можуть бути швидко проведені клінічні зарегульовані процедури. У цей період, на мою думку, потрібно дати можливість людям за письмовою згодою і під нашу відповідальність дозволити застосовувати ці препарати. 

Як тільки фармацевтична галузь отримає від держави відповідні законодавчі кроки, ми впораємося з цією війною”, - запевняє Олександр Чумак. 

Більше новин Херсона читайте у нашому Телеграм-каналі

Поділитися в Facebook

Тут будуть коментарі і форма залишити коментар ...

Схожi новини